Իրանում դատարանը Ռոհանիի եղբորը հինգ տարվա բանտարկության Է դատապարտել կոռուպցիայի համար. Fars
Իրանում դատարանը Հասան Ֆերեյդունին՝ երկրի նախագահ Հասան Ռոհանիի եղբորը, հինգ տարվա ազատազրկման է դատապարտել կոռուպցիայի համար: Այդ մասին հոկտեմբերի 1-ին հայտնել է Իրանի Գերագույն դատարանի պաշտոնական ներկայացուցիչ Ղոլյամ Հոսեյն Իսմայիլին:
«Հասան Ֆերեյդունը դատարանի վճռով դատապարտվել է հինգ տարվա բանտարկության»,- նրա խոսքը մեջբերում է Fars գործակալությունը:
Ֆերեյդունին ձերբակալվել էր 2017 թվականին: Հետաքննությունը չի բացահայտում առաջադրված մեղադրանքների բոլոր մանրամասները՝ սահմանափակվելով մի շարք կոռուպցիոն ֆինանսական սխեմաների նրա մասնակցության վերաբերյալ տեղեկատվությամբ:

СМИ: иранский суд приговорил брата Роухани к пяти годам тюрьмы за коррупцию
Иранский суд приговорил Хасана Ферейдуна, брата нынешнего президента страны Хасана Роухани, к пяти годам лишения свободы за коррупцию. Об этом во вторник сообщил официальный представитель Верховного суда Ирана Голям Хосейн Исмаили, передает ТАСС.
"Хасан Ферейдун в результате рассмотрения апелляции приговаривается к пяти годам тюрьмы", - цитирует его агентство Fars.
Ферейдуна арестовали в июле 2017 года. Следствие не раскрывает всех деталей выдвигаемых обвинений, ограничившись информацией о его причастности к ряду коррупционных финансовых схем. На момент ареста Ферейдун являлся советником президента Ирана.