Շարունակվում են գերատեսչությունների բյուջետային հատկացումների հայտերի ուղղությամբ քննարկումները
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ կառավարությունում շարունակվում են գերատեսչությունների բյուջետային հատկացումների հայտերի ուղղությամբ քննարկումները: Մասնավորապես, այսօր քննարկվել են Արտաքին գործերի նախարարության և Ոստիկանության 2020 թ. պետական բյուջետային հատկացումների հայտերը:
Դրանք քննարկվել են՝ հաշվի առնելով գերատեսչությունների հիմնախնդիրները, հրատապ լուծում պահաջող հարցերը, առաջնահերթությունները, ինչպես նաև իրականացվող բարեփոխումները:
Վարչապետ Փաշինյանը նշել է, որ բյուջետային հայտերը բավարարվելու են՝ հաշվի առնելով գերատեսչություններին տրված հանձնարարությունների իրականացման կատարողականները, գործունեության արդյունավետության բարձրացման ուղղությամբ կատարված աշխատանքները, ինչպես նաև առաջարկվող ծախսերի արդյունավետությունն ու օգտակարությունը: Ըստ այդմ, քննարկման շրջանակում վարչապետը գերատեսչությունների ղեկավարներին տվել է կոնկրետ հանձնարարականներ:

Продолжаются обсуждения заявок бюджетного финансирования государственных ведомств
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна в правительстве продолжаются обсуждения заявок бюджетного финансирования государственных ведомств. В частности, сегодня были обсуждены заявки бюджетного финансирования министерства иностранных дел и полиции на 2020 год.
Заявки были обсуждены с учетом основных задач ведомств, требующих срочного решения вопросов, приоритетов, а также реализуемых реформ.
Премьер-министр Пашинян отметил, что заявки будут удовлетворены с учетом выполненных ведомствами поручений, реализации работ по повышению эффективности деятельности, а также эффективности и целесообразности предлагаемых расходов. В соответствии с этим в рамках обсуждения премьер-министр дал руководителям ведомств конкретные поручения.