Նախագահ Սարգսյանը ներկա է գտնվել Կոմիտասի 150-ամյակին նվիրված միջոցառմանը
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն հոկտեմբերի 17-ին Երևանի մետրոպոլիտենի «Երիտասարդական» կայարանում ներկա է գտնվել Կոմիտաս վարդապետի 150-ամյակին նվիրված միջոցառմանը, որը կազմակերպվել էր Երևանի մետրոպոլիտենի, Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի և «Արմենպրես» լրատվական գործակալության կողմից:
Նախագահը դիտել է Կոմիտաս վարդապետին նվիրված՝ «Արմենպրես» լրատվական գործակալության արխիվային բացառիկ լուսանկարները, ինչպես նաև ունկնդրել Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի սաների կոմիտասյան կատարումները: Նա շնորհակալություն է հայտնել նախաձեռնության հեղինակներին՝ միջոցառումը մետրոպոլիտենում կազմակերպելու համար՝ նշելով, որ դա հնարավորություն է տալիս մեր քաղաքացիներին դիտել ցուցահանդեսը ու ևս մեկ անգամ արժանին մատուցել մեր ժողովրդի մեծանուն զավակներից մեկին՝ Կոմիտասին:
Նախագահը ջերմ ու անմիջական զրույց է ունեցել միջոցառման մասնակիցների, մետրոպոլիտենի այցելուների ու քաղաքի հյուրերի հետ:

President Sarkissian Attended an Event Dedicated to the150th Birth Anniversary of Komitas
President Armen Sarkissian on October 17 at the Eritasardakan metro station in Yerevan attended an event dedicated to the 150th birth anniversary of Komitas which was organized jointly by the Yerevan Metro, Komitas State Conservatoire, and Armenpress news agency.
The President observed exceptional archival photographs related to Vardapet Komitas provided by the Armenpress agency and listened to the Komitas pieces performed by the students of the Conservatoire. He thanked the organizers of the event for holding the even in the Metro station and noted that it provides our citizens with the opportunity to observe the exhibition and once again pay tribute to one of the greatest sons of our nation, Komitas.
The President had a cordial and genial conversation with the participants of the event, Metro customers, and guests of our city.