Նախագահ Սարգսյանը ներկա է գտնվել Կոմիտասի 150-ամյակին նվիրված միջոցառմանը
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն հոկտեմբերի 17-ին Երևանի մետրոպոլիտենի «Երիտասարդական» կայարանում ներկա է գտնվել Կոմիտաս վարդապետի 150-ամյակին նվիրված միջոցառմանը, որը կազմակերպվել էր Երևանի մետրոպոլիտենի, Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի և «Արմենպրես» լրատվական գործակալության կողմից:
Նախագահը դիտել է Կոմիտաս վարդապետին նվիրված՝ «Արմենպրես» լրատվական գործակալության արխիվային բացառիկ լուսանկարները, ինչպես նաև ունկնդրել Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի սաների կոմիտասյան կատարումները: Նա շնորհակալություն է հայտնել նախաձեռնության հեղինակներին՝ միջոցառումը մետրոպոլիտենում կազմակերպելու համար՝ նշելով, որ դա հնարավորություն է տալիս մեր քաղաքացիներին դիտել ցուցահանդեսը ու ևս մեկ անգամ արժանին մատուցել մեր ժողովրդի մեծանուն զավակներից մեկին՝ Կոմիտասին:
Նախագահը ջերմ ու անմիջական զրույց է ունեցել միջոցառման մասնակիցների, մետրոպոլիտենի այցելուների ու քաղաքի հյուրերի հետ:

Президент Саркисян присутствовал на мероприятии, посвящённом 150-летию Комитаса
Президент Республики Армен Саркисян 17 октября на станции "Еритасардакан" (Молодежная) Ереванского метрополитена присутствовал на мероприятии, посвящённом 150-летию Комитаса Вардапета, которое было организовано Ереванским метрополитеном, Государственной консерваторией имени Комитаса и информационным агентством "Арменпресс".
Президент осмотрел выставку уникальных архивных фотографий информационного агентства "Арменпресс", а также прослушал произведения Комитаса в исполнении студентов Государственной консерватории. Он выразил благодарность авторам инициативы за организацию мероприятия в метрополитене, отметив, что это даёт возможность горожанам увидеть выставку и ещё раз воздать должное одному из величайших сынов нашего народа - Комитасу.
Президент тепло и непосредственно побеседовал с участниками мероприятия, посетителями метрополитена и гостями города.