Մ-20 ԵԱ․ Ծանրորդ Կարեն Ավագյանը՝ ոսկե մեդալակիր
89 կգ քաշային Կարեն Ավագյանը դարձել է Ռումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում ընթացող ծանրամարտի Մ-20 տարեկանների Եվրոպայի առաջնության ոսկե մեդալակիր, տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը։
Հայ ծանրորդը երկամարտում ցույց է տվել 364 կգ արդյունք (170կգ+194կգ): Ավագյանը պոկում վարժությունում արժանացել է փոքր ոսկե մեդալի, իսկ հրում վարժությունում դարձել է արծաթե մեդալակիր։
Հայաստանի հավաքականի մյուս անդամ Արա Աղանյանը նույն քաշային կարգում արծաթե մեդալ է նվաճել։ Երկամարտում Աղանյանը ցույց է տվել 358 կգ արդյունք (162կգ+196կգ): Աղանյանը փոքր արծաթ է նվաճել պոկումում վարժությունում, իսկ հրումում՝ ոսկե մեդալ։
Ավելի վաղ Մ-20 տարեկանների պայքարում ոսկե մեդալ էր նվաճել Լիանա Գյուրջյանը (81 կգ), իսկ Ռաֆիկ Հարությունյանը (81 կգ) նվաճել էր բրոնզե մեդալ։

ЧЕ U-20: штангист Карен Авагян - золотой медалист
Карен Авагян (89 кг) завоевал золотую медаль на проходящем в столице Румынии Бухаресте чемпионате Европы до 20-и лет. Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
Армянский штангист набрал в сумме двоеборья 364 кг (170 кг+194 кг). Авагян в рывке удостоился малой золотой медали, а в толчке завоевал серебряную медаль.
Другой член сборной Армении Ара Аганян завоевал по сумме двоеборья серебряную медаль в той же весовой категории. Он набрал в сумме двоеборья 358 кг (162 кг + 196 кг). Аганян в рывке завоевал малую серебряную медаль, а в толчке - золотую медаль.
Ранее на турнире до 20-и лет Лиана Гюрджян (81 кг) завоевала золотую медаль, а Рафик Арутюнян (81 кг) - бронзовую.