Հանրապետության նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել Հունաստանի նախագահի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը
Հանրապետության նախագահի նստավայրում այսօր տեղի է ունեցել պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Հունաստանի Հանրապետության նախագահ Պրոկոպիոս Պավլոպուլոսի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը:
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը և տիկին Նունե Սարգսյանը դիմավորել և ողջունել են Հունաստանի նախագահ Պրոկոպիոս Պավլոպուլոսին և տիկին Վլասիա Պավլոպուլուին:
Զինվորական նվագախմբի կատարմամբ հնչել են Հայաստանի և Հունաստանի պետական օրհներգերը։ Նախագահներ Արմեն Սարգսյանը և Պրոկոպիոս Պավլոպուլոսը Պատվո պահակախմբի հրամանատարի ուղեկցությամբ կատարել են զինվորական նվագախմբի և Պատվո պահակախմբի ստուգայց։ Նախագահները միմյանց են ներկայացրել երկու երկրների պաշտոնական պատվիրակություններին և ընդունել են պատվո պահակախմբի քայլերթը:

Official Ceremony of Welcoming the President of the Hellenic Republic Prokopis Pavlopoulos Took Place at the Presidential Palace
Today, the official ceremony of welcoming the President of the Hellenic Republic Prokopis Pavlopoulos, who has arrived to Armenia on official visit, took place at the Presidential Palace.
President Armen Sarkissian and Mrs. Nouneh Sarkissian welcomed and greeted President Prokopis Pavlopoulos and Mrs. Vlasia Pavlopoulos.
The Military brass band performed the state anthems of Armenia and Greece. Presidents Armen Sarkissian and Prokopis Pavlopoulos, accompanied by the Commander of the Guard of Honor, walked past the military band and Guard of Honor. The Presidents introduced to each other the official delegations of the two countries and observed the march of the Guard of Honor.