Սերգեյ Լավրովը նոյեմբերի 10-11-ը պաշտոնական այցով կլինի Հայաստանում
Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը նոյեմբերի 10-11-ը պաշտոնական այցով կլինի Հայաստանում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ինչպես հայտնում է ՏԱՍՍ-ը, այս մասին նոյեմբերի 8-ին տեղի ունեցած ճեպազրույցի ընթացքում հայտնել է Ռուսաստանի Դաշնության Արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
«Նոյեմբերի 10-11-ը ռուսական արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը պաշտոնական այցով կլինի Երևանում: Այցի շրջանակներում նախատեսվում են հանդիպումներ ՀՀ վարչապետի և նախագահի հետ, բանակցությունները արտաքին գործերի նախարարի հետ, ինչպես նաև ծաղկեպսակի խոնարհում Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի համալիրի անմար կրակի մոտ»,- ասել է Զախարովան:
Զախարովան հավելել է, որ արտաքին գործերի նախարարները բանակցությունների ընթացքում կքննարկեն երկկողմ հարաբերությունների լայն շրջանակը, փոխգործակցությունը ԵԱՏՄ-ի, ՀԱՊԿ-ի և ԱՊՀ-ի շրջանակներում, դիրքորոշումը ՄԱԿ-ում, ԵԱՀԿ-ում, Եվրոպայի խորհրդում և այլ միջազգային կազմակերպություններում:
«Կողմերի ուշադրության կենտրոնում կլինի նաև տարածաշրջանային անվտանգության խնդիրը՝ ներառելով նաև Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման հեռանկարները»,- նշել է նա:

Sergey Lavrov to Arrive in Armenia on Official Visit
Foreign Minister of Russia Sergey Lavrov will pay an official visit to Armenia on November 10-11, Mediamax reports.
Spokesperson for Russian MFA Maria Zakharova has announced at a briefing in Moscow that in Yerevan Lavrov will have meetings with Armenian Prime Minister, President and Minister of Foreign Affairs.
The latter will accompany Sergey Lavrov during the opening of an exhibition dedicated to the 75th anniversary of the victory in the Great Patriotic War.
Russia’ Foreign Minister is also going to deliver remarks for faculty and students of the universities of Yerevan.
The visit is expected to include signing of the 2020-2021 program of consultations between the two countries’ foreign ministries.
“We anticipate that Sergey Lavrov’s visit to Yerevan will give additional impetus to the multidimensional allied cooperation between Armenia and Russia,” added Maria Zakharova.