Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է ՀՀ ԱԳՆ կրտսեր դիվանագետներին
Նոյեմբերի 21-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է ՀՀ ԱԳՆ դիվանագիտական դպրոցի տնօրեն դեսպան Վահե Գաբրիելյանի գլխավորությամբ Արցախ ժամանած ՀՀ ԱԳՆ կրտսեր դիվանագետներին։
ԱԳՆ ղեկավարը ողջունել է հանդիպման մասնակիցներին և կարևորել նրանց ճանաչողական այցն Արցախ՝ հանրապետությունում առկա իրողությունների, ինչպես նաև Արցախի դիվանագիտական գործունեության առանցքային ուղղությունների վերաբերյալ համապարփակ տեղեկատվություն ստանալու առումով։
Մասիս Մայիլյանը գոհունակությամբ է նշել երկու արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների և դրանց ստորաբաժանումների միջև համագործակցության բարձր մակարդակը՝ ընդգծելով համակարգված և հետևողական ջանքերի կարևորությունը՝ ի նպաստ համահայկական նպատակների իրականացման։
ԱԳՆ ղեկավարը պատասխանել է հանդիպման մասնակիցների հարցերին, որոնք վերաբերում էին Արցախի Հանրապետության արտաքին քաղաքականության առաջնահերթություններին, ներառյալ՝ Արցախի միջազգային ճանաչման և ապակենտրոնացված համագործակցության, ինչպես նաև ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացներին։

Глава МИД Республики Арцах принял молодых дипломатов МИД РА
21 ноября министр иностранных дел Республики Арцах Масис Маилян принял прибывших в Арцах молодых дипломатов МИД Республики Армения под руководством директора дипломатической школы МИД Республики Армения посла Ваге Габриеляна.
Глава МИД приветствовал участников встречи и подчеркнул важность их ознакомительного визита в Арцах с точки зрения получения подробной информации о реалиях республики, а также об основных направлениях дипломатической деятельности Арцаха.
Масис Маилян с удовлетворением отметил высокий уровень сотрудничества между двумя внешнеполитическими ведомствами и их структурными подразделениями, подчеркнув большое значение скоординированных и последовательных усилий для достижения общеармянских целей.
Министр иностранных дел ответил на вопросы участников встречи, касающиеся внешнеполитических приоритетов Республики Арцах, в том числе международного признания и децентрализованного сотрудничества Арцаха, а также процесса мирного урегулирования азербайджано-карабахского конфликта.