Հայկական Կարմիր խաչի ընկերությունը Քուվեյթի Կարմիր մահիկի օժանդակությամբ` կօգնի սիրիացի փախստականներին
Դեկտեմբերի 7-ին Հայկական Կարմիր խաչի ընկերության գլխավոր քարտուղար Աննա Եղիազարյանը և  Քուվեյթի Կարմիր մահիկի ընկերության նախագահ Հիլալ ալ-Սայերը Ժնևում՝ Շվեյցարիայում, ստորագրել են «Հայաստանում սիրիացի փախստականների աջակցության» ծրագրի պայմանագիրը։
Ծրագիրը, որի մեկնարկը տրվել էր 2019 թվականի նոյեմբերի 1-ից, շարունակվելու է մինչև 2020 թվականի հոկտեմբերի 31-ը։ Նպատակն է բարելավել Հայաստանում սիրիացի փասխտականների բարեկեցությունը՝ ապահովելով մարդասիրական աջակցություն և կրթության հասանելիություն՝ առավել խոցելի ընտանիքներին։
Ծրագրի շրջանակներում․
60 առավել խոցելի ընտանիքներ տարեկան 4 անգամ կստանան սննդի փաթեթներ ,
170 առավել խոցելի ընտանիքներ տարեկան 2 անգամ կստանան հագուստի ձեռքբերման վաուչեր,
30 առավել խոցելի ընտանիքների՝ անհետաձգելի առողջապահական ծառայության կարիք ունեցող անդամներին կտրամադրվի անհրաժեշտ գումար,

Armenian Red Cross Society to Assist Syrian Refugees Thanks to the Cooperation with the Kuwait Red Crescent Society
On 7 December, Dr. Anna Yeghiazaryan, Armenian Red Cross Society Secretary General and Dr. Hilal Al-Sayer, Kuwait Red Crescent Society President, signed the agreement of “Syrian Refugee support in Armenia” project.
The project started on 1 November, 2019 and will continue until 31 October, 2020. The objective of the project is improving the social well-being of Syrian Refugees in Armenia, by providing humanitarian assistance and access to education.
In the frames of the project:
60 the most vulnerable families will receive food parcels quarterly,
170 the most vulnerable families will receive cash vouchers for winter cloths two times during the year,