Հայկական Կարմիր խաչի ընկերությունը Քուվեյթի Կարմիր մահիկի օժանդակությամբ` կօգնի սիրիացի փախստականներին
Դեկտեմբերի 7-ին Հայկական Կարմիր խաչի ընկերության գլխավոր քարտուղար Աննա Եղիազարյանը և  Քուվեյթի Կարմիր մահիկի ընկերության նախագահ Հիլալ ալ-Սայերը Ժնևում՝ Շվեյցարիայում, ստորագրել են «Հայաստանում սիրիացի փախստականների աջակցության» ծրագրի պայմանագիրը։
Ծրագիրը, որի մեկնարկը տրվել էր 2019 թվականի նոյեմբերի 1-ից, շարունակվելու է մինչև 2020 թվականի հոկտեմբերի 31-ը։ Նպատակն է բարելավել Հայաստանում սիրիացի փասխտականների բարեկեցությունը՝ ապահովելով մարդասիրական աջակցություն և կրթության հասանելիություն՝ առավել խոցելի ընտանիքներին։
Ծրագրի շրջանակներում․
60 առավել խոցելի ընտանիքներ տարեկան 4 անգամ կստանան սննդի փաթեթներ ,
170 առավել խոցելի ընտանիքներ տարեկան 2 անգամ կստանան հագուստի ձեռքբերման վաուչեր,
30 առավել խոցելի ընտանիքների՝ անհետաձգելի առողջապահական ծառայության կարիք ունեցող անդամներին կտրամադրվի անհրաժեշտ գումար,

Армянское общество Красного Креста совместно с коллегами из Кувейта поможет сирийским беженцам
Генеральный секретарь Армянского общества Красного Креста Анна Егиазарян и президент Кувейтского общества Красного Полумесяца Хилал аль-Сайер подписали в Женеве (Швейцария) проект "Помощь сирийским беженцам в Армении".
Как  сообщили Арменпресс в пресс-службе Армянского Красного Креста, программа, начатая 1 ноября 2019 года, продлится до 31 октября 2020 года. Цель состоит в том, чтобы улучшить благосостояние сирийских беженцев в Армении путем предоставления  им гуманитарной помощи и доступа к образованию наиболее уязвимым семьям.
В рамках проекта:
• 60 наиболее уязвимых семей получают продовольственные пакеты 4 раза в год
• 170 наиболее уязвимых семей получат ваучеры на приобретение одежды два раза в год
• членам 30 наиболее уязвимых семей, нуждающихся в срочной медицинской помощи, будут предоставлены необходимые средства