Վահե Դանիելյանը նշանակվել է ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ Վահե Դանիելյանը նշանակվել է ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ: Համապատասխան որոշումը հրապարակվել է ՀՀ կառավարության e-gov.am կայքում:
«Ղեկավարվելով «Հանրային ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 9-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ Վահե Դանիելյանին նշանակել արդարադատության նախարարի տեղակալ»,- ասված է ՀՀ վարչապետի որոշման մեջ:
Վահե Դանիելյանի կենսագրությունը.
Տարեթիվ, ամսաթիվ, ծննդավայր
1990 թ. 12 մայիսի, ք. Վանաձոր
Կրթություն
2011 թ. ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետը՝ ստանալով բակալավրի որակավորում
2013 թ. ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետը՝ ստանալով մագիստրոսի որակավորում
2016 թ. ավարտել է Կորեայի Զարգացման Ինստիտուտի Հանրային Քաղաքականության և Կառավարման Դպրոցը ՝ ստանալով Զարգացման քաղաքականության մագիստրոսի որակավորում
Աշխատանքային գործունեություն
2011-2012 թթ. - Հայկական սահմանադրական իրավապաշտպան կենտրոն ՀԿ-ում իրավախորհրդատու (կամավոր)
2012 թ. - ՀՀ արդարադատության նախարարության աշխատակազմում փորձագետ
2012-2014 թթ. - ՀՀ արդարադատության նախարարության աշխատակազմի Օրենսդրություն վերլուծության և կատարելագործման վարչության իրավական ակտերի մշակման բաժնի առաջին կարգի մասնագետ
2014 թթ. - «ՀՀ արդարադատության իրավաբանական ինստիտուտ» ՊՈԱԿ-ի կրտսեր փորձագետ
2014- 2015 թթ. - ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի իրավաբանական վարչության առաջատար մասնագետ
2016-2018 թթ. - ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմի իրավաբանական վարչության գլխավոր մասնագետ, ՀՀ Աժ-ի ներկայացուցիչը ՀՀ սահմանադրական դատարանում
2018 թ. - ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմի իրավական փորձաքննության վարչության իրավական ապահովման բաժնի պետ, ՀՀ Աժ-ի ներկայացուցիչը ՀՀ սահմանադրական դատարանում
2018 թ. հունիսի 8-ին նշանակվել է փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի օգնական
ՀՀ վարչապետի 2019 թվականի դեկտեմբերի 10-ի որոշմամբ, նշանակվել է ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ:

Ваге Даниелян назначен заместителем министра юстиции Армении
Решением премьер-министра Армении Никола Пашиняна Ваге Даниелян назначен заместителем министра юстиции Армении. Как передает "Арменпресс", решение опубликовано на сайте e-gov.am правительства Армении.
“Руководствуясь ч. 1 ст. 9 Закона РА “Об общественной службе”, назначить Ваге Даниеляна заместителем министра юстиции”, - говорится в решении премьер-министра.
Биография Ваге Даниеляна.
Дата и место рождения
1990 год, 12 мая, г. Ванадзор
Образование
В 2011 году окончил юридический факультет Ереванского государственного университета, получив квалификацию бакалавра
В 2013 году окончил юридический факультет Ереванского государственного университета, получив квалификацию магистра
В 2016 году окончил Школу общественной политики и управления Института развития Кореи, получив квалификацию магистра политики развития
Трудовая деятельность
В 2011 - 2012 гг. - юрисконсульт в НПО “Армянский конституционный правозащитный центр" (Волонтер)
2012 г. - эксперт в аппарате Министерства юстиции РА
2012 - 2014 гг. - специалист первой категории отдела разработки правовых актов управления анализа и совершенствования законодательства аппарата Министерства юстиции РА
В 2014 году - младший эксперт ГНКО “Юридический институт юстиции РА”
В 2014 - 2015гг. -  ведущий специалист юридического управления аппарата президента РА
2016 - 2018 гг. - главный специалист юридического управления аппарата НС РА, представитель НС РА в Конституционном суде РА
В 2018 году - начальник отдела правового обеспечения управления правовой экспертизы аппарата Национального собрания РА, представитель НС РА в Конституционном суде РА