Անգելա Մերկելը՝ տարվա ամենաազդեցիկ կինն ըստ Forbes-ի
ԳԴՀ կանցլեր Անգելա Մերկելը տարվա ամենաազդեցիկ կինն է՝ ըստ Forbes-ի։ Նա վարկանշային աղյուսակի առաջին տեղում է 2011 թվականից, փոխանցում է Korrespondent-ը։
Երկրորդ տեղում Արժույթի միջազգային հիմնադրամի նախագահ Քրիստին Լագարդն է, իսկ երրորդ տեղում՝ ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսին։
Թոփ-100-ի մեջ ներառված կանանցից 23-ն առաջին անգամ են այնտեղ հայտնվել։ Նրանց թվում են՝ Եվրահանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա Ֆոն Դեր Լյայենը (4-րդ տեղ), Walmart-ի ղեկավար Ջուդիթ Մաքքենան (21-րդ տեղ), Ռիհաննան (61-րդ տեղ), ինչպես նաեւ 16-ամյա էկոակտիվիստուհԳ Տունբերգը (100-րդ տեղ), որը 2019թ․ «Տարվա մարդ» է ճանաչվել՝ ըստ Time-ի։

Angela Merkel is Named the World's Most Powerful Woman by Forbes
German Chancellor Angela Merkel has been crowned the world's most powerful woman by Forbes for the ninth year running, Dailymail reports.
The German leader topped the Forbes 2019 list closely followed by European Central Bank head Christine Lagarde from France, and US Speaker of the House of Representatives Nancy Pelosi.
The publication praised Merkel for her 'steely reserve', for standing up for US President Donald Trump and her 'open door' refugee policy which saw more than a million Syrian refugees enter the country amid the 2015 migrant crisis.