Բակո Սահակյանը պարգևատրել է արցախցի մի խումբ մարզիկների և մարզիչների
Արցախի Հանրապետության Նախագահի նստավայրում դեկտեմբերի 26-ին տեղի է ունեցել 2019 թվականին միջազգային և հայրենական հարթակներում բարձր արդյունքներ արձանագրած Արցախի մարզիկների ու մարզիչներիպարգևատրման հանդիսավոր արարողություն:
Իր ելույթում Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ 2019 թվականին Արցախի մարզիկները լուրջ հաջողությունների են հասել՝ դառնալով աշխարհի, Եվրոպայի և Հայաստանի Հանրապետության տարբեր առաջնություններում հաղթողներ ու մրցանակակիրներ:
«Բոլոր այս հաղթանակները և գոհացուցիչ են, և պարտավորեցնող: Գոհացուցիչ են այն առումով, որ հաղթանակները վկայում են մեր երիտասարդների բարձր ֆիզիկական պատրաստվածության, հաղթանակի հասնելու հաստատակամության, ամուր ոգու, նրանց և, անկասկած, նրանց մարզիչների քրտնաջան ու արդյունավետ աշխատանքի մասին: Պարտավորեցնող են, որովհետև անհրաժեշտ է ոչ միայն պահպանել սահմանված նշաձողը, այլ նաև հետևողականորեն կատարելագործել մասնագիտական վարպետությունը: Համոզված եմ, որ դուք ի վիճակի եք դա անել: Համոզված եմ, որովհետև ձեր կողմից գրանցված արդյունքները վկայում են, որ դուք աշխատասեր եք, համառ, երբևիցե չեք խուսափում դժվարություններից և ամենայն պատասխանատվությամբ եք վերաբերվում ձեր առջև ծառացած խնդիրների լուծմանը»,- ընդգծել է իր ելույթում Բակո Սահակյանը:
Հանդիսավոր արարողության ժամանակ Նախագահ Սահակյանը Ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի զարգացման, մարզական հերթափոխի պատրաստման գործում ունեցած ավանդի համար ոլորտի մի խումբ ներկայացուցիչների հանձնել է ԼՂՀ վաստակավոր մանկավարժի, Ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի վաստակավոր գործչի և Վաստակավոր մարզչի կոչումների վկայականները:
Երկրի ղեկավարն ի սրտե շնորհավորել է միջոցառման մասնակիցներին գալիք Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ՝ մաղթելով նրանց քաջառողջություն, երջանկություն ու ամենայն բարիք, մեր հայրենիքին և ժողովրդին՝ խաղաղություն ու բարեկեցություն:

Президент Арцаха наградил спортсменов и их тренеров
26 декабря в резиденции президента Республики Арцах состоялась торжественная церемония награждения арцахских спортсменов и их тренеров, добившихся высоких результатов на международной иотечественнойаренах в 2019 году.
В своем выступлении президент Саакян отметил, что в 2019 году спортсмены Арцаха достигли серьезных успехов, став победителями и призерами на разных первенствах мира, Европы и Республики Армения.
"Все эти победы вдохновляют и обязывают. Вдохновляют в том смысле, что победы свидетельствуют о высокой физической подготовке нашей молодежи, их решимости одержать победу, крепком духе, кропотливой и эффективной работе спортсменов и, несомненно, их тренеров. Обязывают в том плане, что необходимо не только сохранить поставленную планку, но и последовательно повышать профессиональное мастерство. Уверен, что вы в состоянии сделать это. Уверен, потому что достигнутые вами результаты свидетельствуют о том, что вы трудолюбивы, настойчивы, не избегаете трудностей и со всей ответственностью относитесь к решению возникающих перед вами проблем", - подчеркнул в своем выступлении Бако Саакян.
В ходе торжественной церемонии глава государства вручил свидетельства о присвоении званий заслуженного педагога НКР, заслуженного деятеля культуры и спорта НКР и заслуженного тренера НКР группе представителей сферы за вклад в дело развития физической культуры и спорта, подготовки спортивного резерва.
Президент Саакян поздравил участников мероприятия с наступающим Новым годом и Рождеством Христовым, пожелав им крепкого здоровья, счастья и всех благ, а родине и народу - мира и благоденствия.