Հուսով ենք՝ կհաջողվի լարվածությունը թուլացնել. Արցախի ԱԳՆ
Պաշտոնական Ստեփանակերտն իր մտահոգությունն է հայտնում վերջերս մերձավորարևելյան տարածաշրջանում տիրող իրավիճակի, մասնավորապես՝ Բաղդադում տեղի ունեցած իրադարձությունների վերաբերյալ: Այս մասին հայտարարություն է տարածել Արցախի Հանրապետության Արտաքին գործերի նախարարությունը:
«Պաշտոնական Ստեփանակերտն իր մտահոգությունն է հայտնում վերջերս մերձավորարևելյան տարածաշրջանում տիրող իրավիճակի, մասնավորապես՝ Բաղդադում տեղի ունեցած իրադարձությունների վերաբերյալ։ Հուսով ենք, որ կհաջողվի լարվածությունը թուլացնել և իրավիճակը կարգավորել բացառապես խաղաղ միջոցներով՝ ապահովելով տարածաշրջանային կայունությունն ու անվտանգությունը։
Արցախի ԱԳՆ֊ն հետևում է իրադրությանը և մշտական կապի մեջ է Հայաստանի Հանրապետության գործընկեր կառույցների հետ»,- ասվում է հայտարարությունում։

We Hope Tension Will Be Reduced in Middle East: Artsakh MFA
The Artsakh Foreign Ministry has expressed concern over the situation in the Middle East, particularly the recent developments in Baghdad.
"Official Stepanakert is concerned about the recent developments in the Middle East, in particular, the events that have taken place in Baghdad. We hope for the reduction of tension and settlement of the situation exclusively by peaceful means, ensuring regional stability and security.
The Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh is following the situation and is in constant contact with the partner structures of the Republic of Armenia,” the statement read.