Մարտական դիրքում պայմանագրային զինծառայողի ինքնասպանության հոդվածով հարցուվել է քր. գործ
2020 թվականի հունվարի 6-ին` ժամը 15:00-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում, պայմանագրային զինծառայող Գեղամ Խաչատրյանը, իրեն կցված գնդացրից կրակոց կատարելով, ինքն իրեն պատճառել է մահացու հրազենային վիրավորում: Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ։ Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեից։
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ զինվորական քննչական գլխավոր վարչության վեցերորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասով նախատեսված հանցագործության հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական եւ դատավարական գործողություններ՝ դեպքի բազմակողմանի, լրիվ եւ օբյեկտիվ հետազոտումն ապահովելու համար:

По факту гибели военнослужащего-контрактника возбуждено уголовное дело
6 января 2020 года около 15:00 на боевом посту оборонительного участка N-ской воинской части минобороны Армении военнослужащий-контрактник Гегам Викторович Хачатрян, выстрелив из закрепленного за ним пулемета, нанес себе смертельное огнестрельное ранение.
Как сообщает Panorama.am со ссылкой на Следственный комитет Армении, по данному факту в шестом гарнизонном следственном отделе ГВСУ СК Армении возбуждено уголовное дело по признакам ч. 1 ст. 110 ("Доведение лица до самоубийства или покушения на самоубийство путем угроз, жестокого обращения или систематического унижения личного достоинства, совершенное с косвенным умыслом или по неосторожности, наказывается лишением свободы на срок не свыше трех лет") УК РА. Ведется предварительное следствие.
Предпринимаются необходимые следственные и процессуальные действия для обеспечения многостороннего, полноценного и объективного расследования произошедшего.