Զոհրաբ Մնացականյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Հորդանանի արտաքին գործերի և արտագաղթյալների նախարար Այման Սաֆադիի հետ
Հունվարի 14-ին ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հեռախոսազրույց ունեցավ Հորդանանի արտաքին գործերի և արտագաղթյալների նախարար Այման Սաֆադիի հետ։ Հեռախոսազրույցը տեղի ունեցավ ի լրումն երկու երկրների արտգործնախարարների միջև Երևանում կայացած հանդիպման։
Արտգործնախարարներն անդրադարձան երկկողմ օրակարգին և բարձր մակարդակով երկխոսության շարունակականությանն առնչվող հարցերի՝ այդ առնչությամբ ընդգծելով բարձրաստիճան շփումների ու փոխայցերի ակտիվացման կարևորություն։
Հեռախոսազրույցի ընթացքում Հայաստանի և Հորդանանին ԱԳ նախարարները մտքեր փոխանակեցին տարածաշրջանային մի շարք հարցերի շուրջ: Մերձավորարևելյան տարածաշրջանում վերջին զարգացումների առնչությամբ երկուստեք ընդգծվեց խաղաղ միջոցներով իրադրության լիցքաթափման անհրաժեշտությունը:

Зограб Мнацаканян провел телефонную беседу с министром иностранных дел и эмигрантов Иордании
Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян провел телефонную беседу с министром иностранных дел и эмигрантов Иорданского Хашимитского Королевства Айманом Сафади, передает aysor.am.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, телефонная беседа состоялась в дополнение к состоявшейся в Ереване встрече Зограба Мнацаканяна и Аймана Сафади.
Министры иностранных дел затронули вопросы, касающиеся двусторонней повестки и продолжения диалога высокого уровня, подчеркнув в этой связи важность активизации контактов и взаимных визитов высокопоставленных должностных лиц.
Собеседники обменялись также мнениями по ряду региональных вопросов. В связи с последними развитиями в ближневосточном регионе стороны подчеркнули необходимость разрядки обстановки мирными средствами.