Նախնական տվյալներով՝ պայմանագրային զինծառայողը մահացել է ձորն ընկնելու հետևանքով ստացած վնասվածքներից․ ՔԿ
Դժբախտ պատահարի հետևանքով ՀՀ զինված ուժերի զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում պայմանագրային զինծառայող է մահացել: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Նաիրա Հարությունյանը:
«2020թ. հունվարի 21-ին` ժամը 13:15-ի սահմաններում N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում, դժբախտ պատահարի՝ նախնական տվյալներով ձորն ընկնելու հետևանքով ստացած մարմնական վնասվածքներից մահացել է նշված դիրքի դիտորդ, պայմանագրային զինծառայող Արթուր Մարտունի Նալբանդյանը:
Դեպքի առթիվ երրորդ կայազորային քննչական բաժնում նախապատրաստվում են նյութեր», - Ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Նաիրա Հարությունյանը:

Военнослужащий-контрактник скончался в результате падения в ущелье: СК Армении
В результате падения в ущелье на боевой позиции одной из воинских частей ВС РА погиб военнослужащий-контрактник. Как передает Арменпресс, об этом сообщила начальник отдела информации и по связям с общественностью Следственного комитета Армении Наира Арутюнян.
''21 января 2020 г. в районе 13:15 на боевой позиции оборонительного участка N-ской воинской части в результате несчастного случая, по предварительным данным, в результате падения в ущелье от полученных телесных повреждений скончался военнослужащий-контрактник Артур Мартунович Налбандян.
По данному факту в третьем гарнизонном следственном отделе подготавливаются материалы'', - сообщила Арутюнян.