Հայաստանը մեծապես կարևորում է Հնդկաստանի հետ ավանդական ջերմ հարաբերությունները. Փաշինյան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի Հանրապետության վարչապետ Նարենդրա Մոդիին՝ Հնդկաստանի ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Հնդկաստանի բարեկամ ժողովրդին Հնդկաստանի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Հանրապետության օրվա 70-ամյա հոբելյանի առթիվ։
Այսօր մենք ականատես ենք Հնդկաստանի հասարակության նշանակալի առաջընթացին և նվաճումներին։ Վստահ եմ, որ Հնդկաստանը կշարունակի դինամիկ և կայուն զարգացման իր այս ուղին՝ օրինակ ծառայելով այլ երկրների համար:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Հնդկաստանի հետ ավանդական ջերմ հարաբերությունները՝ խարսխված մեր ժողովուրդների դարավոր պատմական կապերի, բարի կամքի և փոխվստահության ամուր հիմքերի վրա: Համոզված եմ, որ Հայաստանի և Հնդկաստանի փոխգործակցությունը կշարունակի զարգանալ և խորանալ՝ ի շահ մեր ժողովուրդների։
Ջերմ տպավորություններով եմ հիշում մեր հանդիպումը Նյու Յորքում։ Պատրաստ եմ Ձեզ հետ միասին կյանքի կոչելու մեր երկրների միջև համագործակցությունն ընդլայնելու ուղղությամբ ձեռք բերված պայմանավորվածությունները:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Հնդկաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն»։

Пашинян: Армения придает большое значение традиционным теплым отношениям с Индией
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Республики Индия Нарендре Моди по случаю Национального праздника страны. В послании, в частности, говорится:
"Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Индии по случаю Национального праздника Республики Индия - 70-й годовщины провозглашения республики.
Сегодня мы являемся свидетелями значительного прогресса и достижений индийского общества. Уверен, что Индия продолжит этот путь динамичного и устойчивого развития, подав пример другим странам.
Армения придает большое значение традиционным теплым отношениям с Индией, зиждущимся на многовековых исторических связях наших народов, доброй воле и взаимном доверии. Убежден, что взаимодействие между Арменией и Индией будет и дальше развиваться и углубляться на благо наших народов.
С теплотой помню нашу встречу в Нью-Йорке. Я готов совместно с Вами реализовывать достигнутые договоренности о расширении сотрудничества между нашими странами.
Желаю Вам крепкого здоровья и дальнейших успехов, а дружественному народу Индии - мира и процветания".