ՀՀ-ն պատրաստ է Միացյալ Թագավորությանը փոխադարձ իրավունքներ տրամադրել կիրարկման ժամանակահատվածում. ԱԳՆ խոսնակ
ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանն անդրադարձել է Բրեքսիթին հաջորդող կիրարկման ժամանակաշրջանի՝ նշելով, որ ՀՀ-ն պատրաստ է Միացյալ Թագավորությանը փոխադարձ իրավունքներ տրամադրել այդ ժամանակահատվածում:
«Ըստ Եվրոպական միության կազմից Միացյալ Թագավորության դուրս գալու վերաբերյալ վերանայված համաձայնագրի և Քաղաքական հռչակագրի՝ համաձայնեցված 2019 թվականի հոկտեմբերի 17-ին Եվրոպական խորհրդում, Միացյալ Թագավորությունը և Եվրոպական միությունը համաձայնության են եկել առ այն, որ գոյություն ունեցող միջազգային համաձայնագրերը կշարունակեն գործել անցումային ժամանակաշրջանի ընթացքում՝ Եվրոպական միության կազմից Միացյալ Թագավորության դուրս գալու վերաբերյալ համաձայնագրի ուժի մեջ մտնելու պահից մինչև 2020 թվականի դեկտեմբերի ավարտը:
ՀՀ Կառավարությունը լիովին աջակցում է այս շարունակականությանը և պատրաստ է Միացյալ Թագավորությանը փոխադարձ իրավունքներ տրամադրել կիրարկման ժամանակահատվածում՝ հաշվի առնելով մինչև 2020 թվականի ավարտը Միացյալ Թագավորության հետ հարաբերություններում կայունության և որոշակիության ապահովման անհրաժեշտությունը»,- նշվում է Աննա Նաղդալյանի հայտարարությունում:

Армения готова предоставить Соединенному Королевству взаимные права в течение периода реализации: МИД РА
Пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян прокомментировала период после реализации Брексита.
Арменпресс представляет  комментарий официального представителя Министерства иностранных дел Республики Армения.
''В соответствии с пересмотренным Соглашением о выходе Соединенного Королевства из Европейского союза и Политической декларацией, согласованными в Европейском совете 17 октября 2019 года, Соединенное Королевство и Европейский союз договорились о том, что существующие международные соглашения будут продолжать действовать в течение переходного периода - с даты вступления в силу Соглашения о выходе  Соединенного Королевства из  состава Европейского союза  до конца декабря 2020 года.
Правительство Республики Армения полностью поддерживает эту преемственность и последовательность и готово предоставить Соединенному Королевству взаимные права в течение периода реализации с учетом необходимости обеспечения стабильности и определенности в отношениях с Соединенным Королевством до конца 2020 года''.