Արցախում վիրավորված զինծառայողի դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ինքնասպանության հասցնելու հոդվածով
Հունվարի 28-ին՝ ժամը 02:55-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության տեղամասում պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Նվեր Արմանի Ավետիսյանի կրծքավանդակի շրջանում հրազենային վնասվածք ստանալու դեպքի առթիվ երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասով (Սպառնալիքի, դաժան վերաբերմունքի կամ անձնական արժանապատվությունը պարբերաբար նվաստացնելու ճանապարհով անձին անուղղակի դիտավորությամբ կամ անզգուշությամբ ինքնասպանության կամ ինքնասպանության փորձի հասցնելը) հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական գործողություններ՝ դեպքի բազմակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ հետազոտումն ապահովելու համար:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինքԱրցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունը, վիրավորում ստացած զինծառայողն անմիջապես տեղափոխվել է զինվորական հոսպիտալ, վերջինիս վիճակը գնահատվում է ծանր:

По факту ранения военнослужащего возбуждено уголовное дело
Во втором гарнизонном следственном отделе Главного военного следственного управления Следственного комитета Армении возбуждено уголовное дело по факту ранения военнослужащего срочной службы, рядового Нвера Аветисяна. Как передает Panorama.am, об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
"По факту получения огнестрельного ранения в области грудной клетки военнослужащим срочной службы, рядовым Нвером Армановичем Аветисяном 28 января, около 02:55, на оборонительном участке N-ской воинской части  во втором гарнизонном следственном отделе возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 110 УК РА (Доведение лица до самоубийства или покушения на самоубийство путем угроз, жестокого обращения или систематического унижения личного достоинства, совершенное с косвенным умыслом или по неосторожности). Ведется предварительное следствие", – говорится в сообщении.
Предпринимаются  необходимые следственные и процессуальные действия, направленные на обеспечение всестороннего, полного и объективного расследования, заявили в СК.