Մեկնարկել է Զարեհ Սինանյանի աշխատանքային այցը Վրաստան
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Վրաստանի Հանրապետություն, հայտնում է News.am-ը:
5-օրյա այցի ընթացքում  Գլխավոր հանձնակատարը կհանդիպի Վրաստանի խորհրդարանի հայազգի պատգամավորների,  Հաշտության և քաղաքացիական հավասարության հարցերով պետնախարար Քեթևան Ցիխելաշվիլիի, Սամցխե-Ջավախքի նահանգապետ Բեսիկ Ամիրանաշվիլիի հետ:
Թբիլիսիում,  Ախալցխայում և Ախալքալաքում Զարեհ Սինանյանը կայցելի հայկական  գիտական, կրթական, մշակութային կենտրոններ, դպրոցներ, եկեղեցիներ, հանդիպում կունենա  հայ համայնքի,  զանգվածային լրատվության միջոցների ներկայացուցիչների հետ, կլինի գյուղական համայնքներում:

Главный уполномоченный по делам диаспоры Армении отправился в Грузию
Главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян с рабочим визитом находится в Республике Грузия.
Как сообщает "Арменпресс", в ходе 5-дневного визита главный уполномоченный встретится с депутатами парламента Грузии армянской национальности, государственным министром по вопросам примирения и гражданского равенства Кетеваном Цихелашвили, губернатором Самцхе-Джавахетии Бесиком Амиранашвили.
В Тбилиси, Ахалцихе и Ахалкалаке Заре Синанян посетит армянские научные, образовательные, культурные центры, школы, церкви, встретится с представителями армянской общины, СМИ, посетит сельские общины.