Բակո Սահակյանը պետական պարգևներ է հանձնել
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 7-ին երաժշտարվեստի բնագավառում ներդրած ավանդի համար և «Մռակած» պետական կամերային երգչախմբի 20-ամյակի կապակցությամբ պետական պարգևներ է հանձնել կոլեկտիվի մի խումբ երախտավորների և նրանց հարազատներին, ովքեր պարգևների են արժանացել հետմահու:
Բակո Սահակյանը շնորհավորել է երգչախմբի անդամներին հոբելյանի կապակցությամբ՝ նշելով, որ «Մռակած» պետական կամերային երգչախումբը Արցախի մշակութային կյանքում ունի նշանակալի դերակատարություն:
Միջոցառմանը մասնակցում էին ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարար Լեռնիկ Հովհաննիսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха вручил государственные награды
7 февраля за вклад в сферу музыкального искусства и по случаю 20-летия Государственного камерного хора "Мракац" президент Республики Арцах Бако Саакян вручил государственные награды группе ведущих артистов коллектива и родственникам тех, кто удостоился наград посмертно.
Бако Саакян поздравил членов хора с юбилеем, отметив, что Государственный камерный хор "Мракац" играет значительную роль в культурной жизни Арцаха.
В мероприятии приняли участие министр культуры, по вопросам молодежи и туризма Лерник Ованнисян, другие должностные лица.