Վիտալի Բալասանյանն առաջադրվել է Արցախի Հանրապետության նախագահի թեկնածու
2020թ. փետրվարի 10-ի ժամը 17.00-ի դրությամբ ս.թ. մարտի 31-ին անցկացվելիք  համապետական ընտրություններին մասնակցելու համար ներկայացվել են Հանրապետության նախագահի երկու թեկնածուների գրանցման փաստաթղթեր. 10.02.2020թ. ԱՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն ստացել է «Արդարություն» կուսակցության կողմից որպես Հանրապետության նախագահի թեկնածու առաջադրված Վիտալի Միխայիլի Բալասանյանի փաստաթղթերը: Այս մասին հայնում են ԱՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովից։
Ազգային ժողովի ընտրություններին մասնակցելու համար կուսակցությունների (կուսակցությունների դաշինքների) ընտրական ցուցակների գրանցման փաստաթղթեր ԱՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովում չեն գրանցվել:

Vitaly Balasanyan to Run in Karabakh Presidential Elections
As of February 10, 2020 (5 p.m.), two candidates of the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic) have submitted documents to register as candidates for the nationwide elections to be held on March 31, 2020. On February 10, 2020, the Central Electoral Commission of the Republic of Artsakh received the documents submitted by Vitaly Balasanyan, who is running for President of the Republic of Artsakh, as reported the Central Electoral Commission.
The Central Electoral Commission of the Republic of Artsakh hasn’t registered documents for registration in the electoral lists of political parties (alliances of political parties) for the elections of the National Assembly.