Տեղի է ունեցել Աշոտ Ղուլյանի և Արարատ Միրզոյանի հանդիպումը
Փետրվարի 22-ին, Արցախի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության Անվտանգության խորհուրդների՝ Ստեփանակերտում տեղի ունեցած նիստից հետո ԱՀ Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել հայկական երկու հանրապետությունների խորհրդարանների նախագահներ Աշոտ Ղուլյանի և Արարատ Միրզոյանի հանդիպումը:
Հանդիպմանը քննարկվել են երկու խորհրդարանների միջև համագործակցության շարունակականության պահպանմանը վերաբերող հարցեր: Կողմերն անդրադարձել են նաև Արցախում առաջիկա համապետական ընտրություններին ՀՀ խորհրդարանական պատվիրակության դիտորդական առաքելության կազմակերպման գործընթացին:
Արարատ Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել Աշոտ Ղուլյանին ընդունելության համար և հաջողություն մաղթել մարտի 31-ին սպասվող համապետական ընտրություններին:

Состоялась встреча Ашота Гуляна и Арарата Мирзояна
22-го февраля, после состоявшегося в Степанакерте заседания Советов безопасности Республики Арцах и Республики Армения в Национальном собрании Республики Арцах состоялась встреча председателей парламентов двух армянских республик Ашота Гуляна и Арарата Мирзояна.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся сохранения продолжительности сотрудничества между двумя парламентами. Стороны коснулись также процесса организации наблюдательской миссии парламентской делегации Республики Армения на предстоящих в Арцахе общегосударственных выборах.
Арарат Мирзоян выразил благодарность Ашоту Гуляну за прием и пожелал удачи на предстоящих 31-го марта общегосударственных выборах.