Համաշխարհային բանկը 12 մլրդ դոլար է հատկացրել զարգացող երկրներում կորոնավիրուսի դեմ պայքարի համար
Համաշխարհային բանկը 12 մլրդ դոլարի օգնություն է հատկացրել զարգացող երկրներին, որոնք պայքարում են կորոնավիրուսի տարածման դեմ, հայտնում է RT-ը:
ՀԲ արտակարգ օգնության փաթեթը ներառում է ցածր տոկոսով փոխառություններ, դրամաշնորհներ և տեխնիկական օգնություն:
ՀԲ ֆինանսական օգնության նպատակն է այս երկրներին օգնել ճգնաժամից հանրային առողջության պաշտպանության գործում, ինչպես նաև աշխատել մասնավոր հատվածի հետ կորոնավիրուսի տնտեսական հետևանքների կրճատման ուղղությամբ:
Կազմակերպությունից հայտնել են, որ առաջնահերթ կլինեն ամենաաղքատ երկրները, ինչպես նաև կորոնավիրուսի տարածման առավել մեծ ռիսկի ենթակա պետությունները:

The World Bank has committed $12bn (£9.4bn) in aid for developing countries grappling with the spread of the coronavirus, BBC reports.
The emergency package includes low-cost loans, grants and technical assistance.
The action comes as leaders around the world pledge to shield their countries from the economic impact of the outbreak.
It follows warnings that slowdown from the outbreak could tip countries into recession.
The aid is intended to help countries improve their public health response to the crisis, as well as work with the private sector to reduce the economic impact.
"What we're trying to do is limit the transmission of the disease," World Bank Group President David Malpass told the BBC.