Հրեա երիտասարդը կտուգանվի հայ հոգևորականին վիրավորելու համար
«Ուրախությամբ տեղեկացնում են, որ առաջին անգամ՝ 1967 թվականից ի վեր, հայ հոգևորականի վրա թքելու համար Իսրայելի ոստիկանությունը որոշել է տուգանել օրինախախտ քաղաքացուն»,-տեղեկացնում է Երուսաղեմի հայոց պատրիարքարանի դիվանապետ Հովնան Բաղդասարյանը։
Նա մանրամասնում է, որ դեպքը տեղի է ունեցել մեկ տարի առաջ։  Երուսաղեմի Հին քաղաքի Հայական թաղամասում հրեա երիտասարդը, տեսնելով հայ հոգևորականների եկեղեցական թափորը , մի քանի անգամ թքել էր հոգևորականներից մեկի վրա:
«Երիտասարդը անմիջապես հանձնվել էր թափորը ուղեկցող ոստիկաններին և ապա տուժող հոգևորականը բողոք էր ներկայացրել ոստիկանություն:
Հարցաքննությունից և ականատեսներից վկայութուն  վերցնելուց հետո, ոստիկանությունը մարտի 5-ին պաշտոնական նամակով ծանուցել է տուժած հոգևորականին, որ ոստիկանությունը որոշել է օրինախախտ երիտասարդին տուգանել 1500 շեքելով»,-գրել է Բաղդասարյանը։

За оскорбление армянского священника в Израиле оштрафовали еврейского юношу
Представитель Иерусалимского патриархата Армянской Апостольской Церкви архимандрит Овнан Багдасарян сообщил о том, что в Израиле впервые с 1967 года вынесли наказание для юноши, оскорбившего армянского священника, передает Rusarminfo.
"Инцидент произошел год назад. В армянском квартале в районе Старый город Иерусалима еврейский юноша, увидев армянскую церковную процессию, несколько раз оплевал одного из священников. Юноша сам сдался полицейским, а священник написал в полицию жалобу", — рассказал священнослужитель в Facebook.
Отмечается, что после расследования и допроса очевидцев 5 марта полиция официально уведомила, что принято решение оштрафовать юношу на 1500 шекелей (около 400 долларов).