ՀՀ կառավարությունը միջոցներ է ձեռնարկում Իտալիայից քաղաքացիների վերադարձը կազմակերպելու համար
Նոր տիպի կորոնավիրուսի վարակի տարածման հետևանքով Իտալիայում ստեղծված իրավիճակով պայմանավորված՝ Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը ձեռնարկում է միջոցներ Իտալիայում գտնվող իր քաղաքացիների Հայաստան վերադարձը կազմակերպելու ուղղությամբ։ Այս մասին «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում տեղեկացնում է Իտալիայում ՀՀ դեսպանատունը:
«Խնդրում ենք հնարավորինս սեղմ ժամկետում դեսպանությանը տրամադրել Ձեր՝ ՀՀ քաղաքացու անձնագրի, մուտքի արտոնագրի կամ կացության թույլտվության պատճենները, կոնտակտային տվյալները /Իտալիայում գտնվելու նպատակ, հեռախոսի համար, էլեկտրոնային հասցե և Իտալիայում կեցության հասցե/՝ այս օրերին դեսպանության հետ մշտական կապը պահպանելու նպատակով։ Թեժ գիծ՝ +393775226710 կամ +393898296324, +393423382875, +393442451433, էլեկտրոնային հասցե՝ [email protected]»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Правительство Армении принимает меры по организации возвращения граждан Армении из Италии
В связи с ситуацией, сложившейся в Италии вследствие распространения эпидемии коронавируса нового типа, правительство Республики Армения предпринимает меры по организации возвращения находящихся в Италии своих граждан в Армению. Как передает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook сообщает посольство Армении в Италии.
"Просим в кратчайшие сроки предоставить посольству копии ваших паспортов, виз или вида на жительство, контактные данные (цель пребывания в Италии, номер телефона, электронный адрес и адрес проживания в Италии) с целью поддержания в эти дни постоянной связи с посольством. Номер горячей линии: + 393775226710 или + 393898296324, + 393423382875, + 393442451433, адрес электронной почты: [email protected]", - говорится в сообщении посольства.