Կորոնավիրուսի վարակը կատակ չէ, դադարեցրեք կազմակերպել բազմամարդ հավաքներ. Արարատ Միրզոյան
ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանն իր ֆեյսբուքյան էջում քաղաքացիներին կոչ է արել դադարեցնել բազմամարդ հավաքների մասնակցելը:
Հանուն ձեր և ձեր սիրելիների առողջության, պարզապես դադարեցրեք կազմակերպել բազմամարդ հավաքներ, հրավիրել և մասնակցել այդպիսի միջոցառումների, այցելել բազմամարդ վայրեր։
Կորոնավիրուսի վարակը կատակ չէ, դրա տարածումը զսպելուն ուղղված միջոցները և առաջարկվող կանոնները կատակ չեն։
Կառավարության ձեռնարկած և ձեռնարկելիք միջոցները չեն կարող անհրաժեշտ արդյունքը տալ, եթե դուք անհրաժեշտ լրջությամբ չվերաբերեք իրավիճակին, ճիշտ չգնահատեք ձեր անհատական պատասխանատվության ամբողջ ծավալը և հնարավոր հետևանքները ինչպես երրորդ անձանց, այնպես էլ անմիջականորեն ձեր և ձեր սիրելիների համար, չպահպանեք պարզ կանոնները։

Speaker of the Armenian parliament Ararat Mirzoyan warned against participation in public gatherings.
''For the good of your health and the health of your beloved ones, just stop organizing mass events, stop inviting and participating in such events, and avoid visiting public gatherings.
Coronavirus is not a joke, the means and proposed rules to prevent its spread are no joke,'' he said in a statement, News.am reports.
The measures taken by the government will not give necessary results, unless you take the situation serious, he added.