Կորոնավիրուսի վարակը կատակ չէ, դադարեցրեք կազմակերպել բազմամարդ հավաքներ. Արարատ Միրզոյան
ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանն իր ֆեյսբուքյան էջում քաղաքացիներին կոչ է արել դադարեցնել բազմամարդ հավաքների մասնակցելը:
Հանուն ձեր և ձեր սիրելիների առողջության, պարզապես դադարեցրեք կազմակերպել բազմամարդ հավաքներ, հրավիրել և մասնակցել այդպիսի միջոցառումների, այցելել բազմամարդ վայրեր։
Կորոնավիրուսի վարակը կատակ չէ, դրա տարածումը զսպելուն ուղղված միջոցները և առաջարկվող կանոնները կատակ չեն։
Կառավարության ձեռնարկած և ձեռնարկելիք միջոցները չեն կարող անհրաժեշտ արդյունքը տալ, եթե դուք անհրաժեշտ լրջությամբ չվերաբերեք իրավիճակին, ճիշտ չգնահատեք ձեր անհատական պատասխանատվության ամբողջ ծավալը և հնարավոր հետևանքները ինչպես երրորդ անձանց, այնպես էլ անմիջականորեն ձեր և ձեր սիրելիների համար, չպահպանեք պարզ կանոնները։

Спикер парламента Армении обратился к гражданам: прекратите участвовать в массовых мероприятиях
Председатель Национального собрания Армении Арарат Мирзоян на своей странице в Facebook призвал граждан прекратить участвовать в массовых мероприятиях.
''Дорогие соотечественники!
Во благо вашего здоровья и здоровья ваших близких, просто перестаньте организовывать многолюдные мероприятия, приглашать и участвовать в подобных мероприятиях, посещать места с большим скоплением людей.
Коронавирус – это не шутка, средства и предлагаемые правила для предотвращения его распространения – не шутка.
Предпринимаемые правительством средства не могут дать необходимого результата, если вы не отнесетесь к ситуации со всей необходимой серьезностью, не оцените верно весь объем вашей ответственности и возможные последствия как для третьих лиц, так и для вас и ваших близких, не будете следовать простым правилам.