Ռուսաստանից թռիչքներ Երևան կիրականացվեն միայն Մոսկվայից
Ռուսաստանից թռիչքները Երևանի կիրականացվեն բացառապես Մոսկվայից: Համապատասխան որոշում է կայացրել Ռոսավիացիան, տեղեկացնում է ՌԴ-ում Հայաստանի դեսպանատունը:
«Ռուսաստանը, նոր տիպի կորոնավիրուսային վարակի տարածմամբ պայմանավորված, մարտի 23-ից ժամանակավոր սահմանափակումներ է մտցնում ավիաուղևորափոխադրումների գործընթացում ՌԴ-ի տարածքից դեպի այլ երկրներ:
Բացառություն են կազմում թռիչքները Մոսկվայից դեպի այլ երկրների մայրաքաղաքներ ու խոշոր քաղաքներ:
Ռոսավիացիայի կայքի հրապարակած տեղեկատվության համաձայն՝ թռիչքները կոնկրետ քաղաքներ, այդ թվում Երևան, կիրականացվեն բացառապես Մոսկվայից»,-ասված է դեսպանատան հաղորդագրության մեջ:

Авиасообщение между Арменией и РФ будет осуществляться только через Москву
Авиасообщение между Арменией и РФ будет осуществляться только через Москву. Соответствующее решение было опубликовано на сайте Росавиации, передает посольство РА в России.
"С 23 марта Россия вводит временное ограничение на осуществление пассажирских авиаперевозок с территории РФ на территорию иностранных государств.
Исключение составляют вылеты в столицы и крупные города иностранных государств из Москвы.
В соответствии с опубликованой на сайте Росавиации информацией, рейсы в определенные города, в том числе и в Ереван, будут выполняться исключительно вылетами из Москвы",- говорится в сообщении посольства РА в России.