Ժամանակավորապես արգելվելու է բոլոր անձանց մուտքն Արցախ
ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանը «Ֆեյսբուքի» իր էջում հայտարարություն է տարածել, որում, մասնավորապես ասվում է․
«Հարգելի քաղաքացիներ:
Հայաստանի Հանրապետությունում հայտարարված արտակարգ դրությամբ պայմանավորված՝ կորոնավիրուսային համավարակի կանխարգելման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքների արդյունավետության ապահովման նպատակով՝ ՀՀ ճանապարհային ոստիկանության եւ տարածքային ստորաբաժանումների ուժերով Արցախի Հանրապետություն տանող ճանապարհներին (Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհ, Տեղ եւ Սյունիք գյուղերից դեպի Արցախ սահմանային հատված) անհապաղ նշանակվելու են կայուն պահակետեր՝ ժամանակավորապես արգելելով բոլոր անձանց մուտքն Արցախի Հանրապետություն:
Բացառություն կարվի.
- Արցախի Հանրապետությունում հաշվառում ունեցող անձանց,
- բեռնափոխադրում իրականացնող տրանսպորտային միջոցների՝ այդ թվում բեռնատարների համար՝ անկախ բեռնվածությունից, իսկ մարդատար մեքենաներին՝ պարտադիր բեռնված լինելու պարագայում,
- Արցախում կայանալիք ընտրություններին դիտորդական առաքելություն իրականացնող անձանց եւ լրագրողների համար՝ համապատասխան փաստաթղթերի առկայության դեպքում»։

Введен временный запрет на въезд в Арцах
Введен запрет на въезд всех граждан в Республику Арцах. Как передает PanARMENIAN.Net, соответствующее решение было принято в связи с распространением коронавируса, сообщил пресс-секретарь полиции Армении Ашот Агаронян.
"В связи с объявленным в Республике Армения чрезвычайным положением - в целях обеспечения эффективности мероприятий, направленных на предотвращение распространения коронавируса, на дорогах, ведущих в Республику Арцах (шоссе Сотк-Карвачар, от сел Тех и Сюник до границы с Арцахом) силами полиции Армении и местных подразделений, немедленно будут назначены постоянные посты охраны, временно запрещающие въезд всех лиц в Республику Арцах", - отметил Агаронян.
По его словам исключение будет сделано для лиц, зарегистрированных в Арцахе, для грузовых транспортных средств, а также нагруженных легковых, для лиц, проводящих миссию по наблюдению за выборами в Арцахе, и для журналистов при наличии соответствующих документов.