Նիկոլ Փաշինյանի՝ Նիդեռլանդներ նախատեսված պաշտոնական այցը հետաձգվել է. խոսնակ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ ապրիլի 13-15-ը Նիդեռլանդների Թագավորություն նախատեսված պաշտոնական այցը հետաձգվել է: Այդ մասին «Արմենպրես»-ին է տեղեկացրել վարչապետի մամուլի քարտուղար Մանե Գևորգյանը՝ ի պատասխան վարչապետի այցի և կառավարության ապրիլի 2-ի նիստում ընդունված որոշման մասին հարցի: Որոշմամբ պահուստային ֆոնդից 6 միլիոն դրամ է հատկացվելու Նիդեռլանդներում  Ատոմ Վերակացուի խաչքարի պատրաստման և տեղափոխման աշխատանքների համար:
«Նշված գումարով նախատեսվում է վճարել Ատոմ Վերակացուի խաչքարի կրկնօրինակի պատրաստման արդեն իսկ կատարված աշխատանքների համար: Որոշման ընդունումը պայմանավորված է կատարված աշխատանքների դիմաց վճարելու անհրաժեշտությամբ։ Խաչքարը վարչապետի այցի շրջանակում տեղադրվելու էր Հաագայում գտնվող Խաղաղության պալատի այգում: Հույս ունենք, որ մոտ ապագայում կորոնավիրուսային համաճարակը կհաղթահարվի և վարչապետի՝ Նիդեռլանդներ կատարելիք պաշտոնական այցի շրջանակում խաչքարը կտեղադրվի»,- նշել է Մանե Գևորգյանը:

Armenia's PM Visit to Netherlands Postponed
The official visit of PM Pashinyan to the Netherlands on April 13-15 has been postponed, PM’s spokesperson Mane Gevorgyan said, commenting on the issue of the visit and the Cabinet decision of April 2. According to the decision, 6 million AMD will be allocated from the reserve fund for the creation and transportation of the khachkar (cross-stone) of Atom Verakatsu in the Netherlands, Armenpress reports.
''The sum is for paying for the already done works of preparing the duplicate of Atom Verakatsu's khachkar. The khachkar was planned to be erected in the garden of Hague's Peace Palace during the PM's visit. We hope that in the near future the coronavirus-caused crisis will be finished and the kachkar will be raised in the sidelines of the PM's official visit to the Netherlands'', she said.