Հայկական ակումբները կվերսկսեն մարզումներն ապրիլի 23-ին
ՀՀ Պարետատան և Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի միջև ձեռք է բերվել պայմանավորվածություն, ըստ որի ՀՀ Բարձրագույն և Առաջին խմբերի ակումբները կարող են վերսկսել մարզումները ապրիլի 23-ից:
ՀՖՖ-ին տրամադրվել են կորոնավիրուսի ախտորոշման թեստեր, որոնք մոտակա 3 օրերի ընթացքում կբաժանվեն ՀՀ Բարձրագույն և Առաջին խմբի առաջնության մասնակից ակումբներին: Մինչև մարզումների սկիզբը բոլոր ակումբները պարտավոր են թեստավորել իրենց ֆուտբոլիստներին, ինչպես նաև մարզչական, սպասարկող և բժշկական անձնակազմերի ներկայացուցիչներին։ Յուրաքանչյուր ակումբի կազմում մարզմանը միաժամանակ կարող է մասնակցել ոչ ավել, քան 20 անձ, ներառյալ՝ ֆուտբոլիստնեը, մարզչական, սպասարկող և բժշկական անձնակազմի ներկայացուցիչներ:
Մեկ շաբաթ անց ՀՖՖ-ն կքննարկի Հայաստանի Բարձրագույն և Առաջին խմբերի առաջնությունների, ինչպես նաև VBET գավաթի խաղարկության վերսկսման հարցը։ Հնարավոր ժամկետներն են մայիսի երկրորդ կես-հունիսի սկիզբը՝ կախված Հայաստանում արտակարգ դրության ավարտից և մի շարք այլ հանգամանքներից։

Армянские клубы возобновят тренировки 23 апреля
Комендатура РА и Федерация футбола Армении достигли договоренности, согласно которой клубы Высшей и Первой лиг Армении с 23 апреля могут возобновить тренировки, сообщает пресс-служба ФФА.
ФФА были предоставлены тесты для выявления коронавируса, которые в течение ближайших трех дней будут разосланы клубам-участникам Высшей и Первой лиг РА. Перед началом тренировок все клубы должны протестировать на коронавирус своих игроков и тренеров, а также представителей обслуживающего и медицинского персонала. В тренировке любого из клубов одновременно на поле может находиться не больше 20 человек, включая футболистов, тренеров и представителей обслуживающего и медицинского персонала.
Через неделю ФФА обсудит вопрос с возобновлением чемпионатов Высшей и Первой лиг, а также Кубка VBET Армении.
Возможные сроки возобновления турниров - вторая половина мая или начало июня - в зависимости от завершения чрезвычайного положения в Армении и ряда других обстоятельств.