ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետն այցելել է զորամասեր
ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը ապրիլի 21-ին այցելել է հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասեր, ծանոթացել առօրյա ծառայության կազմակերպմանը և ընթացող վերանորոգման աշխատանքներին: Այս մասին փոխանցում է ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը։
Գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանն եղել է նաև մարտական հենակետերում, տեղում ծանոթացել սահմանագոտու տվյալ հատվածում տիրող օպերատիվ իրավիճակին, անձնակազմի ֆիզիկական, մարտական ու բարոյահոգեբանական պատրաստության մակարդակին, մարտական հերթապահության կրման պայմաններին, առաջնագծում իրականացված ինժեներական և ամրաշինական աշխատանքներին:
ԶՈւ ԳՇ պետը ցուցումներ է տվել ստորաբաժանումների հրամանատարներին մարտական հերթապահության արդյունավետության բարձրացման վերաբերյալ և խրախուսել ծառայության ընթացքում առավել աչքի ընկած զինծառայողներին:

Chief of General Staff of Armenian Armed Forces Visits Military Units
Chief of General Staff of the Armenian Armed Forces, Lieutenant-General Artak Davtyan visited today military units located in the north-eastern direction to get acquainted with the organization of the daily service and the ongoing renovations works, the defense ministry of Armenia reports.
Lieutenant-General Artak Davtyan also visited the military bases, got introduced on the situation in the border, the combat preparedness level of the staff, as well as the engineering works carried out in the frontline.
He gave respective instructions to the commanders of the divisions on raising the efficiency of the military service and promoted the distinguished servicemen.