ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետն այցելել է զորամասեր
ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը ապրիլի 21-ին այցելել է հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասեր, ծանոթացել առօրյա ծառայության կազմակերպմանը և ընթացող վերանորոգման աշխատանքներին: Այս մասին փոխանցում է ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը։
Գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանն եղել է նաև մարտական հենակետերում, տեղում ծանոթացել սահմանագոտու տվյալ հատվածում տիրող օպերատիվ իրավիճակին, անձնակազմի ֆիզիկական, մարտական ու բարոյահոգեբանական պատրաստության մակարդակին, մարտական հերթապահության կրման պայմաններին, առաջնագծում իրականացված ինժեներական և ամրաշինական աշխատանքներին:
ԶՈւ ԳՇ պետը ցուցումներ է տվել ստորաբաժանումների հրամանատարներին մարտական հերթապահության արդյունավետության բարձրացման վերաբերյալ և խրախուսել ծառայության ընթացքում առավել աչքի ընկած զինծառայողներին:

Глава Генштаба ВС Республики Армения посетил воинские части
Начальник Генштаба Вооруженных сил Республики Армения, генерал-лейтенант Артак Давтян 21 апреля посетил дислоцированные в северо-восточном направлении воинские части, ознакомился с организацией повседневной службы и проводимыми ремонтными работами, передает Panorama.am со ссылкой на пресс-службу минобороны Армении.
Генерал-лейтенант Артак Давтян побывал также и на боевых опорных пунктах, на месте ознакомился с оперативной обстановкой на данном участке границы, уровнем физической, боевой и морально-психологической подготовки личного состава, условиями несения боевого дежурства, проведенными на передовой инженерными и укрепительными работами.
Глава Генштаба Вооруженных сил Армении дал указания командирам подразделений относительно повышения эффективности боевого дежурства и поощрил наиболее отличившихся в ходе службы военнослужащих.