Փաշինյանի որոշմամբ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը կգործուղվի Արցախ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանին գործողում է Արցախ: Այս մասին տեղեկանում ենք վարչապետի աշխատակազմի լրատվական ծառայությունից:
«Ղեկավարվելով «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 7-րդ հոդվածի 5-րդ մասով`
1. Աշխատանքային հանդիպումներ ունենալու նպատակով՝ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանին 2020 թվականի ապրիլի 27-28-ը ներառյալ գործուղել Արցախի Հանրապետություն (քաղաք՝ Ստեփանակերտ):
2. Արմեն Գրիգորյանի՝ Արցախի Հանրապետություն (քաղաք՝ Ստեփանակերտ) գործուղման օրապահիկի և գիշերավարձի ծախսերը կատարել Հայաստանի Հանրապետության 2020 թվականի պետական բյուջեով նախատեսված Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմի պահպանման ծախսերում ներքին գործուղումների համար նախատեսված միջոցների հաշվին:
3. Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանին՝ գործուղումից վերադառնալուց հետո եռօրյա ժամկետում Հայաստանի Հանրապետության վարչապետին ներկայացնել Արցախի Հանրապետություն (քաղաք՝ Ստեփանակերտ) գործուղման արդյունքների մասին հաշվետվություն»,- նշված է վարչապետի որոշման մեջ:

Решением Никола Пашиняна секретарь СБ РА отправится в Арцах
''1.  В целях проведения рабочих встреч секретаря Совета безопасности Армена Григоряна 27-28 апреля 2020 года командировать в Республику Арцах (город Степанакерт).
2.  Расходы на суточные и ночлег во время командировки Армена Григоряна в Республику Арцах (город Степанакерт) произвести за счет средств, предусмотренных для внутренних командировок в расходах на содержание аппарата премьер-министра Республики Армения, предусмотренных государственным бюджетом РА на 2020 год.
3.  Секретарю Совета безопасности Армену Григоряну – в трехдневный срок после возвращения из командировки представить премьер-министру Республики Армения отчет о результатах командировки в Республику Арцах (город Степанакерт)''.