Լիտվան Հայաստանին 10 600 դեմքի պաշտպանիչ վահաններ է տրամադրել․ ԱԳՆ
Ապրիլի 22-ին Լիտվայի կառավարությունը որոշում էր կայացրել Արևելյան Գործընկերության անդամ չորս երկրների, այդ թվում՝ Հայաստանին, կորոնավիրուսի դեմ պայքարում աջակցելու համար հատկացնել ընդհանուր արժողությամբ 100 հազար եվրոյի օգնություն՝ լիտվական ընկերությունների կողմից արտադրված բժշկական պարագաների տեսքով։
Այս մասին հայտնում են ՀՀ արտգործնախարարության պաշտոնական կայքէջից:
«Մայիսի 14-ին լիտվական ռազմական օդանավով Հայաստան փոխադրված 10 600 դեմքի պաշտպանիչ վահանները (3000-ը` բուժանձնակազմի օգտագործման, իսկ 7600-ը՝ բացօթյա կամ ոչ բժշկական բնույթի ծառայություն իրականացնող այլ մասնագետների համար) Լիտվայի կառավարության անունից Հայաստանում Լիտայի դեսպան Ինգա Ստանիտե-Տոլոչկիենեն փոխանցեց ՀՀ Առողջապահության նախարարի տեղակալ Անահիտ Ավանեսյանին և Արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Ավետ Ադոնցին:
Մենք բարձր ենք գնահատում մեր գործընկերների աջակցությունը և բարեկամական այս քայլը համավարակի դեմ մեր միասնական պայքարում»,- նշված է ԱԳՆ հայտարարությունում:

Литва передала Армении 10 600 защитных экранов для лица
Правительство Литвы приняло решение  направить помощь  в размере 100 тысяч евро четырем странам ''Восточного партнерства'' , в том числе Армении. Помощь будет предоставлены в виде медицинских принадлежностей.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе МИД, 14 мая на литовском военном самолете в Армению были доставлены 10 600 защитных экранов для лица (3000 для медперсонала, остальные для сотрудников не медицинского сектора.  Посол Литвы в Армении Инга Станите-Толочкиене передала их  замминистра здравоохранения Анаит Аванесян и замминистра иностранных дел Авету Адонцу.
Как сообщили NEWS.am в пресс-службе МИД, 14 мая на литовском военном самолете в Армению были доставлены 10 600 защитных экранов для лица (3000 для медперсонала, остальные для сотрудников не медицинского сектора.  Посол Литвы в Армении Инга Станите-Толочкиене передала их  замминистра здравоохранения Анаит Аванесян и замминистра иностранных дел Авету Адонцу.