Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սալոմե Զուրաբիշվիլիին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիին երկրի ազգային տոնի՝ Վրաստանի պետական անկախության վերականգնման օրվա առթիվ:
«Պատմական ու մշակութային սերտ շփումների և համագործակցության արդյունքում ձևավորված հայ և վրացի ժողովուրդների բարեկամությունն ու փոխվստահությունը դարերի ընթացքում ապացուցել են իրենց կենսունակությունը՝ հաջողությամբ հաղթահարելով բոլոր փորձությունները և հիմք դառնալով Հայաստանի Հանրապետության և Վրաստանի միջև բարիդրացիական հարաբերությունների ձևավորման ու զարգացման համար:
Հատկապես այսօր՝ նոր տիպի կորոնավիրուսի համավարակով պայմանավորված այս բարդ ժամանակաշրջանում առավել պարզորոշ է զգացվում մեր հարևան և բարեկամ երկրի հետ սերտ փոխգործակցության կարևորությունը։ Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերով կկարողանանք հաղթահարել մարդկության առջև ծառացած այս ծանր փորձությունը ևս»:
Նախագահ Սարգսյանը Սալոմե Զուրաբիշվիլիին մաղթել է հաջողություն և քաջառողջություն, իսկ բարեկամ վրացի ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն։

Armenia's President Armen Sarkissian sent a congratulatory message to the President of Georgia Salome Zurabishvili on the occasion of the national holiday – Restoration of Georgia’s state independence.
The message reads in particular:
''Friendship and mutual trust of the Armenian and Georgian people, which were formed through close historical and cultural contacts and cooperation, have proved their viability through the ages, overcoming with success all challenges and becoming a basis for the creation and development of the good-neighborly relations between the Republic of Armenia and Georgia.
Especially today, conditioned by the complex times related to the coronavirus pandemic, the importance of close cooperation of our neighboring friendly states becomes very clear. I am confident that through the joint efforts we will be able to defeat this global calamity, too.''
President Armen Sarkissian wished Salome Zurabishvili good health and success as well as peace and prosperity to the friendly people of Georgia.