Արցախի գլխավոր դատախազի պաշտոնի համար Խորհրդարանի քննարկմանը կներկայացվի Մհեր Աղաջանյանի թեկնածությունը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 3-ին ընդունել է «Ազատ հայրենիք - ՔՄԴ» խորհրդարանական խմբակցության անդամներին:
Նախագահ Հարությունյանը նշել է, որ ԱՀ գլխավոր դատախազի պաշտոնի համար խորհրդարանին թեկնածու ներկայացնելուց առաջ նպատակահարմար է համարել հարցի շուրջ շահագրգիռ քննարկում ծավալել և լսել իր գլխավորած քաղաքական դաշինքի անդամների կարծիքը:
Տեղի ունեցած քննարկումների արդյունքում որոշում է կայացվել Ազգային ժողովին ներկայացնել Ստեփանակերտ քաղաքի դատախազ Մհեր Ռոլեսի Աղաջանյանի թեկնածությունը` ԱՀ գլխավոր դատախազի պաշտոնում:

Араик Арутюнян представит на обсуждение парламента кандидатуру Мгера Агаджаняна на должность генерального прокурора Республики Арцах
3 июня президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял членов парламентской фракции "Свободная родина - Объединенный гражданский альянс".
Президент Арутюнян отметил, что до представления в парламент кандидата на должность генерального прокурора Республики Арцах посчитал целесообразным обсудить вопрос и выслушать мнения членов возглавляемого им политического альянса.
В ходе обсуждений было принято решение представить на обсуждение в Национальное собрание кандидатуру прокурора города Степанакерта Мгера Агаджаняна на должность генерального прокурора.