Արցախի գլխավոր դատախազի պաշտոնի համար Խորհրդարանի քննարկմանը կներկայացվի Մհեր Աղաջանյանի թեկնածությունը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 3-ին ընդունել է «Ազատ հայրենիք - ՔՄԴ» խորհրդարանական խմբակցության անդամներին:
Նախագահ Հարությունյանը նշել է, որ ԱՀ գլխավոր դատախազի պաշտոնի համար խորհրդարանին թեկնածու ներկայացնելուց առաջ նպատակահարմար է համարել հարցի շուրջ շահագրգիռ քննարկում ծավալել և լսել իր գլխավորած քաղաքական դաշինքի անդամների կարծիքը:
Տեղի ունեցած քննարկումների արդյունքում որոշում է կայացվել Ազգային ժողովին ներկայացնել Ստեփանակերտ քաղաքի դատախազ Մհեր Ռոլեսի Աղաջանյանի թեկնածությունը` ԱՀ գլխավոր դատախազի պաշտոնում:

The President of Artsakh Republic will Submit for the Consideration of the Parliament the Candidacy of Mher Aghajanyan to the Post of Prosecutor General
On 3 June Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan received members of the "Free Homeland-United Civil Alliance" parliamentary faction.
President Harutyunyan noted that prior to the submission to the Parliament of a candidate for the post of the Artsakh Republic Prosecutor General, he considered it expedient to conduct earnest discussions on the issue and listen to the opinions of the members of his political alliance.
As a result of the discussions, a decision was made to submit to the National Assembly for consideration the candidacy of Prosecutor of Stepanakert Mher Aghajanyan to the post of the Artsakh Republic Prosecutor General.