Սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի ներկրումը լինում է պլանային կարգով ու առանց խախտումների. ՊՆ
Սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի ներկրումը լինում է պլանային կարգով ու առանց խախտումների Այս մասին ասված է Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանի հայտարարության մեջ, որը Պաշտպանության նախարարի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը տեղադրել է ֆեյսբուքյան իր էջում:
Այն ներկայացնում ենք ստորև.
«- Հատկապես վերջին երկու տարիներին գնումների հետ կապված շատ մեծ աշխատանք է կատարվել, և հասել ենք այն արդյունքին, որ սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի ներկրումը լինում է պլանային կարգով ու առանց խախտումների: Ի՞նչ ասեմ, գուցե այս հանգամանքը ցավեցնում է որոշ մարդկանց, ինչն էլ դառնում է նման հրապարակումների պատճառ:
- Վերջին շրջանում այդքան քննարկված նույն ՕՍԱ-ԱԿՄ-ների մասով նշեմ, որ ձեռք բերվելուց հետո դրանք արդիականացվել են մեր ռազմաարդյունաբերական գործարաններում, արդեն շարք են կանգնեցված և մասամբ փոխարինել են իրենց շահագործման ռեսուրսն ավարտած հին տեխնիկային:
- ԶՈւ ձեռք բերած սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի ոչ մի նմուշ պահեստում չի մնում. մենք գնում ենք այն, ինչը տվյալ պահին անհրաժեշտ է՝ ելնելով այն հանգամանքից, թե զորքին ինչ է պետք, ինչն է լավ յուրացված և ինչն է արդյունավետ մեր բանակի համար»:

Artak Davtyan: No Violations In The Import Of Armaments And Military Equipment
The import of armaments and military equipment is in planned manner and without violations. Shushan Stepanyan, the spokesperson for the Minister of Defense of Armenia, posted on her Facebook page a statement by Artak Davtyan, Chief of the General Staff of the Armed Forces. According to News.am, the statement reads as follows, in particular:
"Much work has been done on procurement, especially in the last two years, and we have come to the result that the import of armaments and military equipment is in planned manner and without violations.
Let me note regarding the very same Osa-AKMs much discussed in recent times that after being procured, they have been modernized in our military-industrial plants, have already been listed, and partially replaced the old equipment which has completed its operation resource.
No samples of armaments and military equipment procured by the Armed Forces remain in storage. We purchase what is needed at the given moment, based on the fact that what the troop needs, which is well used, and which is effective for our army".