Թբիլիսիից շնչառական սարքեր են ուղարկվում Հայաստան
Վրաստանում ապրող հայերը շարունակում են աջակցության ուղիներ փնտրել կորոնավիրուսի դեմ պայքարում Հայաստանին օգտակար լինելու համար։
«Ալիք Մեդիայի» տնօրեն Պավել Օգանեզովի նախաձեռնությամբ եւ օտարերկրյա մտերիմ ընկերոջ աջակցությամբ Վրաստանից թվով 10 արհեստական շնչառության  սարք է գնվել եւ ուղարկվելու է Հայաստան, հայտնում է aliq.ge-ն:
Վրաց-հայակական սահմանի փակ լինելու պայմաններում` սարքերը Հայաստան հասցնելու գործում աջակցության պատրաստակամություն է հայտնել Վրաստանում Հայաստանի դեսպանությունը։ «MS-500» տիպի շարժական արհեստական շնչառության սարքերը փոխանցվելու են Հայաստան համահայկական հիմնադրամին։ Աջակցության այլ ծրագրեր եւս կան:
Պավել Օգանեզովի առաջարկով նաեւ դրամահավաք է սկսվել «Մեկ դիմակ, մեկ կյանք» կարգախոսով, որին միանալու պատրաստակամություն են հայտնել մի շարք վիրահայեր։ Հավաքված գումարով գնվելու են դիմակներ, որոնք ևս ուղարկվելու են Հայաստան ու տրամադրվելու սոցիալապես անապահով խմբերին` հաշվի առնելով այն, որ Հայաստանում դիմակ կրելը պարտադիր է դարձել եւ շատ ընտանիքների համար սա չնախատեսված, հավելյալ ֆինանսական բեռ է։

В Армению из Тбилиси отправят аппараты ИВЛ
По инициативе директора «Алик Медиа» Павла Оганезова и при содействии иностранного друга в Грузии было приобретено 10 аппаратов искусственной вентиляции легких, которые будут отправлены в Армению. Об этом сообщает News.am, ссылаясь на aliq.ge.
В условиях закрытых грузино-армянских границ выразило готовность содействовать доставке аппаратов ИВЛ в Армению посольство Армении в Грузии.
Аппараты ИВЛ ''MS-500'' будут переданы Всеармянскому фонду Армении. Есть также другие программы содействия.
По предложению Павла Оганезова также начался сбор средств под девизом ''Одна маска, одна жизнь'', к которой пожелали присоединиться многие армяне в Грузии.
На собранные средства будут закуплены маски, которые также будут отправлены в Армению и розданы социально необеспеченным группам, принимая во внимание то, что ношение масок в Армении стало обязательным, и для многих семей – это непредусмотренный, дополнительный финансовый груз.