Ռուսաստանը բացում է սահմաններն աշխատանքի, բուժման և կրթության նպատակով արտասահման մեկնողների համար
ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը Ռուսաստանում կորոնավիրուսի դեմ պայքարի համակարգող խորհրդի նախագահության նիստին հայտարարել է, որ ռուսաստանցիները կարող են մեկնել արտերկիր ազգականներին խնամելու, բուժման, աշխատանքի և կրթության նպատակով: Այս մասին գրում է «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությունը:
Վարչապետը տեղեկացրել է, որ արտասահմանցիներին նույնպես կթույլատրվի բուժման նպատակով այցելել Ռուսաստան: Համապատասխան հրամաններն արդեն ստորագրվել են:
Ռուսաստանն իր բոլոր սահմանները փակել էր ԱՀԿ-ի կողմից կորոնավիրուսը համավարակ հայտարարելուց հետո: Վերջին տվյալներով՝ Ռուսաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակման 476 658 դեպք, վարակվածներից 230 000-ից ավելին առողջացել է, 5971-ը` մահացել:

Россия открывает границы для выезда за рубеж на работу, учебу и лечение
Россияне смогут выехать за рубеж для ухода за родственниками, лечения, на работу и учебу, заявил премьер-министр Михаил Мишустин на заседании президиума координационного совета по борьбе с коронавирусом, передает РИА Новости
Иностранцы также получат возможность въезжать в Россию с медицинскими целями, добавил он. Соответствующие указы уже подписаны.
Страна полностью закрыла границы после объявления ВОЗ о пандемии. На данный момент выявили 476 658 случаев COVID-19, более 230 тысяч россиян выздоровели, 5971 скончался.