«Եդինայա Ռոսիա» կուսակցությունից հույս են հայտնում, որ Ծառուկյանի շուրջ կոնֆլիկտը շուտափույթ լուծում կստանա
«Եդինայա Ռոսիա» կուսակցությունը մտահոգություն է հայտնել «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության շուրջ կոնֆլիկտի առնչությամբ և հույս հայտնել, որ այն շուտափույթ լուծում կստանա՝ օրենքի խիստ պահպանմամբ, հայտնում է կուսակցության մամուլի ծառայությունը:
«Ելնում ենք այն բանից, որ ժողովրդավար պետություններին բնորոշ քաղաքական մրցակցությունը չի իրականացվելու ոչ իրավական մեթոդներով և ցանկանում ենք, որ մեր հայ գործընկերները շուտափույթ դուրս գան առաջացած կոնֆլիկտից, որն արձագանք է ստացել Հայաստանի Հանրապետության սահմաններից շատ հեռու», - ասված է «Եդինայա Ռոսիա» կուսակցության միջազգային գործունեության հարցերով գլխավոր խորհրդի նախագահության հանձնաժողովի հայտարարության մեջ, հայտնում է Aysor.am-ը՝ հղում կատարելով РИА Новости-ին:
Ուղերձում նշվում է նաև, որ «Եդինայա Ռոսիա» և «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունները 2008 թվականից հաջողությամբ համագործակցում են՝ «ի շահ երկու երկրների ժողովուրդների»:

В ''Единой России'' пожелали Армении скорейшего выхода из конфликта вокруг лидера оппозиции Царукяна
''Единая Россия'' выразила обеспокоенность конфликтом вокруг партии ''Процветающая Армения'' и рассчитывает на скорое разрешение ситуации в строгом соответствии с законом, сообщает пресс-служба партии
''Исходим из того, что свойственная демократическим государствам политическая конкуренция не будет вестись неправовыми методами, и желаем нашим армянским коллегам скорейшего выхода из возникшего конфликта, получившего резонанс далеко за пределами Республики Армения'', - говорится в официальном заявлении комиссии президиума генсовета ЕР по международной деятельности, сообщает Aysor.am ссылаясь на РИА Новости.
В обращении также отмечается, что политические партии ''Единая Россия'' и ''Процветающая Армения'' успешно сотрудничают с 2008 года ''в интересах народов двух стран''.