Ռոբերտ Քոչարյանն ու Սերժ Սարգսյանը հանդիպել են
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն ու ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը հանդիպել են, այս մասին Aysor.am-ին ասել է Սերժ Սարգսյանի գրասենյակի պատասխանատու Մերի Հարությունյանը։
«Այո, նախագահներ Սերժ Սարգսյանը և Ռոբերտ Քոչարյանը հանդիպել են` դատարանի որոշմամբ ՀՀ երկրորդ նախագահի խափանման միջոցի փոփոխության արդյունքում նրա ազատ արձակվելուց երկու օր հետո: Սերժ Սարգսյանը տեսակցել է Ռոբերտ Քոչարյանին», - ասոլ է Մերի Հարությունյանը։
Թե ի՞նչ հարցեր են քննարկվել այդ հանդիպման ժամանակ, ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակի պատասխանատուն չմեկնաբանեց՝ նշելով, որ այցելությունն անձնական բնույթ է կրել և նպատակահարմար չէ մանրամասներ ներկայացնել:
Ռոբերտ Քոչարյանի և Սերժ Սարգսյանի հանդիպման փաստը Aysor.am-ին հաստատել է նաև ՀՀ երկրորդ նախագահի գրասենյակի պատասխանատու Վիկտոր Սողոմոնյանը, ով ևս նույն պատճառաբանությամբ ձեռնպահ մնաց նախագահների հանդիպման մասին մանրամասներ ներկայացնելուց:

Серж Саргсян навестил Роберта Кочаряна
Третий президент Армении Серж Саргсян навестил второго президента Роберта Кочаряна, освобожденного из-под ареста под залог. Об этом сообщает Sputnik Армения со ссылкой на слова координатор офиса Саргсяна – Мери Арутюнян.
Вечером 19 июня Роберт Кочарян вышел на свободу под залог и вернулся домой. Однако он должен закончить плановое лечение в медцентре "Измирлян".
"Президенты встретились через два дня после изменения меры пресечения в отношении Кочаряна. Саргсян навестил его", - отметила Арутюнян.
При этом она не сообщила, что именно обсуждали бывшие президенты, заметив лишь, что встреча носила личный характер.
В свою очередь в офисе второго президента Армении сообщили, что встреча состоялась 22 июня. Там также отказались представить подробности разговора Кочаряна и Саргсяна.