Մոտակա ժամանակներում կփորձեմ ավելի հանգամանալից պարզաբանումներ տալ բոլոր հարցերի շուրջ. Քոչարյան
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը, որն այսօր՝ հուլիսի 1–ին, աշխատանքի էր գնացել իր գրասենյակ, աշխատանքից դուրս գալիս պատասխանել է NEWS.am-ի մի քանի հարցերի։
Երկրորդ նախագահը նշել է, որ իրեն լավ է զգում, հետևում է երկրի ներքին և արտաքին քաղաքական զարգացումներին, սակայն չի ցանկացել գնահատական տալ՝ նշելով, որ չի ցանկանում «ոտքի վրա» խոսել լուրջ հարցերի շուրջ։
«Իհարկե, հետևում եմ գործընթացներին, բայց չեմ կարծում, որ ոտքի վրա լուրջ հարցերի պատասխանները ճիշտ կլինի տալ հիմա։ Ես պատրաստվում եմ և մոտակա ժամանակներում կփորձեմ շատ ավելի լուրջ, հանգամանալից պարզաբանումներ տալ բոլոր հարցերի շուրջ»,– ասել է նա։

Роберт Кочарян: собираюсь в ближайшее время дать обстоятельные разъяснения по всем вопросам
Второй президент Армении Роберт Кочарян, который 1 июля отправился на работу в свой офис в ''Эребуни плаза'', выходя из здания ответил на несколько вопросов Новости Армении - NEWS.am.
Второй президент отметил, что чувствует себя хорошо, следит за внутриполитическими и внешнеполитическими развитиями страны, однако не стал давать оценки, отметив, что не желает ''на ногах'' говорить о серьезных вопросах.
''Конечно, я слежу за процессами, но не думаю, что сейчас будет правильно дать ответы на серьезные вопросы. Я собираюсь и в ближайшее время попытаюсь дать более серьезные, обстоятельные разъяснения по всем вопросам'', - сказал он.