ՀՀ ՊՆ-ն` ռուսական 102-րդ ռազմակայանը Գյումրիից դուրս բերելու մասին
ՀՀ պաշտպանության նախարարի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը Sputnik Արմենիայի հետ զրույցում անդրադարձել է ռուսական ռազմակայանի գործունեությունը կասեցնելու մասին հայտարարություններին և ներկայացրել նախարար Դավիթ Տոնոյանի տեսակետը։
«Ըստ պաշտպանության նախարարի մոտեցման` 102-րդ ռազմաբազայի գործունեության կասեցման թեմայով հայտարարություններն ու հրապարակումները բարոյականության պակասի, աշխարհաքաղաքական և ռազմաքաղաքական տհասության հետևանք են»,– ասել է նա։
Նշենք, որ վերջին օրերին քաղաքական և հասարակական մի շարք գործիչների հայտարարություններում, ինչպես նաև սոցիալական ցանցերում և որոշ լրատվամիջոցներում տեղեկություններ տարածվեցին, թե Հայաստանը ցանկանում է կասեցնել ռուսական 102-րդ ռազմակայանի գործունեությունը։

Минобороны Армении опровергло слухи о выводе базы РФ
Заявления о возможном выводе российской военной базы из Армении являются следствием военно-политической незрелости, сказала Sputnik Армения пресс-секретарь армянского Минобороны Шушан Степанян, комментируя муссируемые в последние дни слухи.
"Согласно подходу министра обороны, заявления и публикации на тему прекращения деятельности 102-ой российской базы являются следствием дефицита морали, военно-политической и геополитической незрелости", - сказала Степанян.
Отметим, что на днях в заявлениях ряда политических и общественных деятелей, а также в социальных сетях и некоторых СМИ появились сообщения о том, что Армения хочет вывести 102-ю российскую базу.