Թուրքական իշխանությունները վերահաստատեցին քաղաքակրթությունների հանդեպ իրենց ժխտողական ու այլատյաց կեցվածքը. Արայիկ Հարությունյան
Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ֆեյսբուքյան էջում գրառում է արել:
«Սուրբ Սոֆիայի տաճարին մզկիթի կարգավիճակ վերադարձնելու որոշմամբ թուրքական իշխանությունները վերահաստատեցին քաղաքակրթությունների հանդեպ իրենց ժխտողական ու այլատյաց կեցվածքը:
Իսկ քրիստոնեական արժեքներին դավանող գերտերությունների այս թեմայով ամեն մի արձագանք շատ նման է հիվանդ ու անօգնական մարդու հոգոցի, քանի դեռ կան Հայոց Ցեղասպանության ուրացումը, հայ-թուրքական փակ սահմանը, Մերձավոր Արևելքում Թուրքիայի ցեղասպանական գործողությունները»,- գրել է նա:

Президент Арцаха: Турецкие власти еще раз подтвердили свое ксенофобское поведение в отношении цивилизаций
Решением о возвращении собору Святой Софии статуса мечети турецкие власти еще раз подтвердили свою политику отрицания и ксенофобское поведение в отношении цивилизаций. Об этом написал на своей странице в Facebook президент Арцаха Араик Арутюнян, передает News.am.
"А каждая реакция исповедующих христианские ценности сверхдержав на эту тему очень похожа на вздох больного и беспомощного человека, пока есть отрицание Геноцида армян, закрытая армяно-турецкая граница, геноцидальные действия Турции на Ближнем Востоке", - отметил Арутюнян.