Թուրքական իշխանությունները վերահաստատեցին քաղաքակրթությունների հանդեպ իրենց ժխտողական ու այլատյաց կեցվածքը. Արայիկ Հարությունյան
Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ֆեյսբուքյան էջում գրառում է արել:
«Սուրբ Սոֆիայի տաճարին մզկիթի կարգավիճակ վերադարձնելու որոշմամբ թուրքական իշխանությունները վերահաստատեցին քաղաքակրթությունների հանդեպ իրենց ժխտողական ու այլատյաց կեցվածքը:
Իսկ քրիստոնեական արժեքներին դավանող գերտերությունների այս թեմայով ամեն մի արձագանք շատ նման է հիվանդ ու անօգնական մարդու հոգոցի, քանի դեռ կան Հայոց Ցեղասպանության ուրացումը, հայ-թուրքական փակ սահմանը, Մերձավոր Արևելքում Թուրքիայի ցեղասպանական գործողությունները»,- գրել է նա:

Artsakh President Arayik Haroutyunyan took to his Facebook to speak about the Turkish decision to convert Hagia Sophia into a mosque, news.am reports.
According to him, by this decision, the Turkish authorities once again reaffirmed their policy of denial and xenophobic behavior towards civilizations.
"And each reaction of superpowers professing Christian values ​​in this respect is very similar to the sigh of a sick and helpless person, as long as there is a denial of the Armenian Genocide, a closed Armenian-Turkish border, Turkish genocidal actions in the Middle East," he noted.