ՀՀ ԱԳՆ-ն դատապարտում է Ադրբեջանի կողմից Չինարի և Այգեպար գյուղերի բնակչության հանցավոր թիրախավորումը
ՀՀ ԱԳ մամուլի խոսնակը  մեկնաբանություն է տարածել հայ-ադրբեջանական սահմանի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ իրադրության սրման առնչությամբ: Մեկնաբանությունում մասնավորապես ասված է.
«Խստորեն դատապարտում ենք Ադրբեջանի շարունակական փորձերը պահպանելու լարվածությունը հայ-ադրբեջանական սահմանի հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ և այդ նպատակով Տավուշի մարզի Չինարի և Այգեպար գյուղերի քաղաքացիական ենթակառուցվածքների և բնակչության հանցավոր թիրախավորումը, ինչը միջազգային հումանիտար իրավունքի բացահայտ խախտում է:
Ադրբեջանը պետք է անվերապահորեն դադարեցնի նմանօրինակ գործողությունները և ձեռնարկի անհրաժեշտ քայլեր կանխելու հետագա լարվածությունը, որի հետևանքների համար կրում է ողջ պատասխանատվությունը»:

Armenia's MFA Strongly Condemns Attempts of Azerbaijan on Targeting Population of Chinari and Aygepar Villages
Armenia’s Foreign Ministry Spokesperson Anna Naghdalyan commented on the escalation of the situation in the northeast direction of the Armenian-Azerbaijani border.
''We strongly condemn the constant attempts of Azerbaijan to maintain escalation in the northeast direction of the Armenian-Azerbaijani border, and the deliberate targeting of civilian infrastructure and population of Chinari and Aygepar villages in the Tavush region, which is an explicit violation of international humanitarian law.
Azerbaijan must unconditionally cease such actions and take the necessary steps to prevent further escalation, for which it bears full responsibility'', Naghdalyan said.