ՀՀ ԱԳՆ-ն դատապարտում է Ադրբեջանի կողմից Չինարի և Այգեպար գյուղերի բնակչության հանցավոր թիրախավորումը
ՀՀ ԱԳ մամուլի խոսնակը  մեկնաբանություն է տարածել հայ-ադրբեջանական սահմանի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ իրադրության սրման առնչությամբ: Մեկնաբանությունում մասնավորապես ասված է.
«Խստորեն դատապարտում ենք Ադրբեջանի շարունակական փորձերը պահպանելու լարվածությունը հայ-ադրբեջանական սահմանի հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ և այդ նպատակով Տավուշի մարզի Չինարի և Այգեպար գյուղերի քաղաքացիական ենթակառուցվածքների և բնակչության հանցավոր թիրախավորումը, ինչը միջազգային հումանիտար իրավունքի բացահայտ խախտում է:
Ադրբեջանը պետք է անվերապահորեն դադարեցնի նմանօրինակ գործողությունները և ձեռնարկի անհրաժեշտ քայլեր կանխելու հետագա լարվածությունը, որի հետևանքների համար կրում է ողջ պատասխանատվությունը»:

Комментарий Пресс-секретаря МИД РА об обострении ситуации на северо-восточном направлении армяно-азербайджанской границы
Пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян выступила с комментарием об обострении ситуации на северо-восточном направлении армяно-азербайджанской границы.
''Мы решительно осуждаем продолжающиеся попытки Азербайджана сохранить напряженность в северо-восточной части армяно-азербайджанской границы и с этой целью осуществление преступного целенаправленного обстрела гражданской инфраструктуры и мирного населения сел Чинар и Айгепар Тавушской области, что является явным нарушением международного гуманитарного права.
Азербайджан должен безоговорочно прекратить подобные действия и предпринять необходимые шаги для предотвращения дальнейшей напряженности, за последствия которой несет полную ответственность'', -заявила Нагдалян.