Ես Հայաստանի հետ եմ և աղոթում եմ նրանց համար, ովքեր սահմանին են. Քիմ Քարդաշյան
«Չնայած շարունակվող համաշխարհային պանդեմիային, Ադրբեջանը խախտել է ՄԱԿ-ի՝ ամբողջ աշխարհում կրակի դադարեցման կոչը և հարձակվել Հայաստանի վրա: Հարձակման թիրախ են դարձել քաղաքացիական ենթակառուցվածքները և հիմա Ադրբեջանը սպառնում է հարված հասցնել հայկական ԱԷԿ-ին»: Այս մասին Twitter-ի իր միկրոբլոգում գրել է ռեալիթի շոուների ամերիկյան աստղ Քիմ Քարդաշյանը, փոխանցում է News.am:
«Միաժամանակ հաջորդ շաբաթ տեղի կունենա ԱՄՆ Ազգային պաշտպանության մասին օրենքի փոփոխությունների վերաբերյալ օրինագծի քվեարկությունը, որը երաշխավորում է, որ Միացյալ Նահանգները Ադրբեջանին չի տրամադրում ռազմական օգնություն, որը կարող է օգտագործվել Հայաստանի դեմ:
Միջազգային հանրությունը պետք է միջամտի, և օգտագործելով քաղաքական ու դիվանագիտական միջոցները, կանխի լարվածության հետագա աճն ու զոհերը: Ես Հայաստանի հետ եմ ու աղոթում եմ նրանց համար, ովքեր ներգրավված են սահմանին այդ լարվածության մեջ: Ես կոչ եմ անում պանդեմիայի այս բարդ շրջանում իրավիճակը խաղաղությամբ կարգավորել»,-ընդգծել է Քարդաշյանը:

Я рядом с Арменией и молюсь за тех, кто вовлечен в эту напряженность на границе: Ким Кардашян
"Несмотря на продолжающуюся глобальную пандемию Азербайджан нарушил призыв ООН к  глобальному прекращению огня и напал на Армению. Мишенью нападения стала гражданская инфраструктура, и теперь Азербайджан угрожает нанести удар по армянской атомной АЭС". Как передает News.am, об этотм в своем Твиттер написала американская звезда реалити-шоу Ким Кардашян.
"Тем временем, на следующей неделе состоится голосование по поправке к закону о национальной обороне, которая  гарантирует, что  США не предоставляют Азербайджану военную помощь, которая может быть использована против Армении.
Я рядом с Арменией и молюсь за тех, кто вовлечен в эту напряженность на границе. Я призываю к мирному решению ситуации в этот сложный период пандемии", - отметила она.