Արցախում հաստատվել է COVID-19-ի 3 նոր դեպք
Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 3 նոր դեպք: Ինչպես տեղեկացնում է Արցախի առոզջապահության նախարարությունը, COVID-19-ով վարակված քաղաքացիներից 2-ն էլ Ստեփանակերտից են, նախկինում հաստատված օջախից: 1 նոր դեպք էլ գրանցվել է Մարտակերտ քաղաքում, որտեղ վարակակրի շփման շրջանակը պարզելու, ինչպես նաև շրջակայքում վարակազերծման անհրաժեշտ աշխատանքներ են իրականացվում:
Միևնույն ժամանակ, կորոնավիրուսի աշխտորոշմամբ 10 քաղաքացի հաղթահարել է հիվանդությունն ու լքել մեկուսացման վայրերը:
Ընդհանուր առմամբ, COVID-19-ը ախտորոշվել է 171 մարդու մոտ, որից 144-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 27, ընդհանուր մեկուսացված է 56 քաղաքացի:

В Арцахе выявили три новых случая заражения коронавирусом
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, в республике  выявлено три новых случая заражения коронавирусом. Два случая заражения зарегистрированы в Степанакерте, из круга ранее подтвержденного очага. Один новый случай выявлен в городе Мартакерт, где проводятся работы для установления круга контактировавших лиц, а также необходимые работы по нейтрализации очага заражения, передает Aysor.am.
В то же время, 10 человек с диагнозом COVID-19 преодолели болезнь и покинули места изоляции.
По сей день в Арцахе диагностирован 171 случай COVID-19, из них 144 – уже преодолели болезнь. Фактическое лечение получают 27 пациентов, изолированы 56 человек. В течение дня будут новые случаи изолирования.