Մխիթարյանն ազգային հավաքականի մարզաշապիկներ է նվիրել վիրավոր զինծառայողներին
Հայաստանի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանն ազգային հավաքականի՝ իր անվանական մարզաշապիկներ է նվիրաբերել հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում հուլիսին տեղի ունեցած ռազմական գործողությունների արդյունքում վիրավորված հայ զինծառայողներին: Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ի պաշտոնական կայքը:
Մխիթարյանը խոստացել է Հայաստանում գտնվելու ժամանակ անպայման հանդիպել մեր զինվորներին և անձամբ ստորագրել մարզաշապիկները:
«Խոնարհվում եմ ձեր խիզախ կեցվածքի առջև, շնորհակալ եմ, որ անսասան կանգնած եք և պաշտպանում եք մեր հայրենիքի սահմանները»,- զինծառայողներին ուղղված իր նամակում, մասնավորապես, նշել է Հենրիխ Մխիթարյանը:

Генрих Мхитарян подарил раненым военнослужащим майки национальной сборной
Капитан сборной Армении Генрих Мхитарян подарил свои именные майки сборной Армении армянским военнослужащим, раненным в результате боевых действий в северо-восточной части армяно-азербайджанской государственной границы в июле.
Мхитарян пообещал встретиться с нашими военнослужащими во время своего пребывания в Армении и лично подписать футболки.
''Я преклоняюсь перед вашей храбростью. Благодарю вас за вашу непоколебимость и за то, что вы защищаете границы нашей родины'', - отметил Генрих Мхитарян в своем письме военнослужащим.