Քիմիայի միջազգային օլիմպիադային հայ դպրոցականները նվաճել են արծաթե և բրոնզե մեդալներ
Համաձայն ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության, օլիմպիադան պետք է տեղի ունենար Թուրքիայի Ստամբուլ քաղաքում, սակայն COVID-19 համաճարակի պատճառով այս տարի այն անցկացվել է առցանց: Համապատասխան տարածքը և տեխնիկական միջոցները տրամադրել է Երևանի Ա. Շահինյանի անվան ֆիզմաթ դպրոցը:
Օլիմպիադային մասնակցել է 60 երկրի 231 աշակերտ։ Հայաստանը ներկայացել է չորս մասնակիցներով: Վանաձորի թիվ 11 ավագ դպրոցի 12-րդ դասարանի աշակերտ Լևոն Խառատյանն արժանացել է արծաթե մեդալի, իսկ Վանաձորի մաթեմատիկայի և բնագիտական առարկաների խորացված ուսուցմամբ հատուկ դպրոցի 12-րդ դասարանի սան Արտյոմ Պետրոսյանը՝ բրոնզե մեդալի:

Армянские школьники на Международной олимпиаде по химии завоевали серебряную и бронзовую медали
Как сообщили в Министерстве образования, науки, культуры и спорта Армении, олимпиада должна была пройти в Стамбуле, однако из-за пандемии COVID-19 в этом году она была проведена онлайн. Соответствующую территорию и технические средства предоставила  физико-математическая школа им. А. Шагиняна.
В олимпиаде приняли участие 231 учащихся из 60 стран. Армения была представлена четырьмя участниками. Ученик 12-го класса Ванадзорской старшей школы N11 Левон Харатян удостоился серебряной медали, а ученик 12-го класса специальной школы с углубленным изучением математики и естественных наук Ванадзора Артем Петросян - бронзовой медали.