Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սինգապուրի վարչապետին Ազգային տոնի կապակցությամբ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սինգապուրի Հանրապետության վարչապետ Լի Սիեն Լունին՝ երկրի Ազգային տոնի կապակցությամբ: Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
Սիրելի Սիեն Լուն,
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ և Սինգապուրի բարեկամ ժողովրդին Սինգապուրի Հանրապետության Ազգային տոնի կապակցությամբ:
Մեծ գոհունակությամբ և ջերմությամբ եմ հիշում անցյալ տարվա մեր հանդիպումներն ու մտքերի փոխանակումը, որոնց արդյունքում ուրվագծեցինք Հայաս¬տանի և Սինգապուրի միջև համագործակցության նոր ուղիներ՝ հիմնված մեր ժողո¬վուրդների մեծ ներուժի վրա:
Օգտվելով առիթից՝ ուզում եմ նաև շնորհավորել Ձեզ վերջին ընտրություններում տարած հաղթանակի կապակցությամբ։ Վստահ եմ, որ Ձեր փորձառու և իմաստուն առաջնորդության ներքո Սինգապուրը կշարունակի հաջողությունների ու առաջընթացի իր անշեղ ուղին»։

Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to Prime Minister of the Republic of Singapore Lee Hsien Loong on the country’s National Day. The message reads, in part:
Dear Hsien Loong,
Heartfelt congratulations to you and to the friendly people of Singapore on the National Day of the Republic of Singapore.
It gives me great pleasure to invoke the fond memories of our last year’s meetings at which we exchanged views and outlined new ways of cooperation between Armenia and Singapore, based on our peoples’ great development potential.
I would like to avail myself of this opportunity to congratulate you on your victory in the recent elections. I am confident that under your experienced and wise guidance, Singapore will continue to record ever new achievements on its way to prosperity and progress.”