ՀՀ նախագահի մրցանակն այսուհետ կկոչվի Պողոսյան մրցանակ
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի և Պողոսյան հիմնադրամի «ՀՀ նախագահի մրցանակ» համատեղ ծրագիրը՝ ելնելով պետական պարգևներին և պետական մրցանակներին վերաբերող ՀՀ օրենքների փոփոխություններից, կողմերի համաձայնությամբ անվանափոխվելէ և այսուհետ կկոչվի «Պողոսյան մրցանակ» ծրագիր։
Այս պահին ընթանում է Պողոսյան մրցանակին վերաբերող օժանդակ նյութերի (այդ թվում՝ արարողակարգային) վերաբրենդավորումը։ Ամենամյա մրցանակը կշարունակի ֆինանսավորել այն 2000 թվականին նախաձեռնած Պողոսյան հիմնադրամը (Բելգիա-Շվեյցարիա), մրցանակաբաշխության ամբողջ գործընթացը կշարունակի կազմակերպել «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամը, մրցանակները ՀՀ նախագահի նստավայրում կհանձնեն Հանրապետության նախագահը և Պողոսյան հիմնադրամի ներկայացուցիչը։
2020 թվականի մրցանակաբաշխությունը, ինչպես ավելի վաղ հայտարարվել է, հետաձգվել է համավարակի պատճառով, և տեղի կունենա, ամենայն հավանականությամբ, այս աշնանը։ 2020 թվականի մրցանակակիրներին կշնորհվի Պողոսյան մրցանակ, մրցանակի 8 հիմնական անվանակարգերի համար ընդունված  61 և Երիտասարդական մրցանակի 116 հայտերն ուժի մեջ են։

Armenia President Prize is Рenamed Boghossian
Taking into consideration the legislative changes in Armenia regarding state awards and prizes, the President Prize of the Republic of Armenia has been renamed The Boghossian Prize, the latter’s information team informed.
Currently, the rebranding of the Prize items is underway.
The Boghossian Foundation, initiator of the Prize set up in 2000, will continue to finance the annual event which will continue to be administrated by the Hayastan [(Armenia)] All Armenian Fund.
The awards ceremony will take place at the residence of the President of the Republic of Armenia and prizes given by President of Armenia and the representative of the Boghossian Foundation.
As previously announced, the 2020 award ceremony has been postponed due to the ongoing pandemic and is expected to take place sometime in the autumn of 2020.
The 2020 winners will be awarded the Boghossian Prize. 61 applications for the 8 main categories of the prize and 116 applications for the Youth Prize are still valid.